کد خبر: 787423 A

مشاور ترامپ:

مشاور امنیت ملی آمریکا در واکنش به دور تازه تحریم‌های این کشور علیه ایران، مدعی شده است که تهران نباید توان غنی‌سازی اورانیوم داشته باشد.

به گزارش ایلنا به نقل از اسکای‌نیوز، «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا، بامداد امروز- جمعه- در حساب کاربری خود در توییتر مدعی شده است: «یکی از بدترین اشتباهات توافق با ایران، که در حال حاضر کاملا عیان شده، این است که به ایران اجازه داد شد که برنامه غنی‌سازی اورانیوم داشته باشد.»

بولتون افزود: «ایران نباید غنی‌سازی (اورانیوم) داشته باشد. فشار حداکثری ادامه می‌یابد تا ایران از جاه‌طلبی‌های اتمی و فعالیت‌های مخرب خود دست بردارد.»

ایران و شش قدرت جهانی( آمریکا، روسیه، چین، فرانسه، انگلیس و آلمان) در ۱۳۹۴ در وین به توافقی درباره برنامه هسته‌ای ایران، موسوم به برجام، دست یافتند که براساس آن ایران برخی از فعالیت‌های هسته‌ای خود را محدود کرد و در مقابل تحریم‌های هسته‌ای علیه تهران تعلیق شد.

دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا با این ادعا، که توافق هسته‌ای با ایران بدترین توافق است، در اردیبهشت سال گذشته از برجام خارج شد و تحریم‌های یکجانبه خود علیه ایران را بازگرداند.

 

 

 

ایران و غنی‌سازی اورانیوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر