کد خبر: 787150 A

وزیر خارجه روسیه با اشاره به وضعیت نگران‌کننده در منطقه خلیج‌فارس، اظهار داشت هرگونه «اقدام تحریک‌آمیز» در این منطقه منجر به درگیری می‌شود که نتایج آن قابل پیش‌بینی نیست.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در گفت‌وگو با یک روزنامه آلمان، به اوضاع نگران‌کننده در منطقه خلیج‌فارس اشاره و تأکید کرد، هر گونه «اقدام تنش‌آفرین» در این منطقه می‌تواند منجر به درگیری شود که نتایج آن قابل پیش‌بینی نیست.

لاوروف متذکر شد، تنش در اطراف ایران نتیجه سیاست کوته‌بینانه‌ای است که دولت آمریکا آن را با هدف خفه کردن کامل اقتصاد ایران دنبال می‌کند.

وی افزود، استقرار گروهی ناوشکن احتمال وقوع درگیری با نتایجی ویرانگر را افزایش می‌دهد که این امر باعث نگرانی روسیه شده است به‌ویژه این‌که ایران کشوری همسایه است و ما روابطی قوی با آن در زمینه‌های مختلف و همکاری دوجانبه داریم، «مسکو هرگز درصدد قطع این روابط یا تعلیق همکاری‌اش با ایران، به خاطر "تمایلات ایران‌هراسی" و "هوا و هوس" کسی، نیست».

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه در ادامه خاطرنشان کرد، آمریکا اجرای تعهداتش در چارچوب توافق هسته‌ای با ایران( برجام) را متوقف کرد که این یک نمونه واضح از تضعیف مبانی قوانین بین‌المللی در مورد خلع سلاح هسته‌ای و امنیت جهانی شمرده می‌شود.

ایران خلیج فارس روسیه لاوروف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر