کد خبر: 786532 A

نماینده پارلمان اقلیم کردستان امروز -سه‌شنبه- دیدار نخست‌وزیر این اقلیم از بغداد را گامی مثبت و مهم برای ابراز حسن نیت توصیف و تشکیل کمیته­‌های مشترک برای پرونده‌های نفت و گاز را محور این دیدار عنوان کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از سومریه نیوز، «مسرور بارزانی» نخست‌وزیر اقلیم کردستان عراق امروز- سه‌شنبه- در رأس یک هیأت بلند پایه کرد وارد بغداد شد.

«جمال محمد» نماینده پارلمان کردستان عراق گفت: «دیدار نخست‌وزیر اقلیم به همراه معاونش و وزرای پیشمرگه، کشور و دارائی از بغداد در امتداد دیدار چند هفته گذشته نیچروان بارزانی رئیس اقلیم بوده و گامی مثبت و مهم در جهت ابراز حسن نیت برای حل مشکلات موجود بین دولت اقلیم و دولت مرکزی است».

محمد در ادامه افزود: «هیأت دولت اقلیم به همراه رؤسای سه گانه موضوع مشکلات موجود و تشکیل کمیته­‌های مشترک برای حل این مشکلات که مهم­ترین آنها پرونده‌­های نفت و گاز و نیروهای مسلح و کرکوک است، را بررسی می­‌کنند».

وی در ادامه تأکید کرد که حل مشکلات به صورت ریشه­‌ای تنها در یک دیدار ناممکن است اما نخستین دیدار دولت جدید اقلیم سرآغاز وضع چارچوب­‌های کارآمد برای حل مشکلات و اظهار تمایل و حسن نیت برای تحقق گام­‌های بعدی است.

محمد در پایان گفت: «وضع قانون نفت و گاز و التزام به قوانین حاکم بر روابط دو جانبه و حل مشکلات مناطق مورد اختلاف از جمله کرکوک گام­‌های ضروری برای در هم پیچیدن طومار اختلافات و ورود به مرحله جدیدی است که به مردم و کشور عراق خدمت می­‌کند».

بغداد بارزانی اقلیم کردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر