کد خبر: 785743 A

وزارت خارجه کویت روز گذشته -یکشنبه- با تأکید بر عدم دخالت کشورش به مسائل غیرمرتبط با آن اقدام مجری سعودی شبکه «العربیه» را توهین آشکار و غیرقبال قبول در قبال کشور و مردم کویت برشمرد.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، وزارت خارجه کویت روز گذشته -یکشنبه- با تأکید بر عدم دخالت کشورش در مسائل غیرمرتبط، اقدام مجری سعودی شبکه «العربیه» را توهین‌آمیز و غیرقابل قبول برای کشور و مردم کویت توصیف کرد.

شبکه­‌های اجتماعی در کویت شاهد حالتی از ناراحتی کلی از «ساره دندراوی» مجری سعودی شبکه العربیه  هستند.

دندراوی در پایان گزارش خود درباره تصمیم قطر برای کاهش قیمت مشروبات به منظور جذب بازدیدکنندگان بیشتر در جام جهانی آینده نام کشور کویت را به صورت توهین‌آمیزی مطرح کرد.

این مجری در پایان گزارش خود گفت: «منتظر اظهارنظرهای دوستان کویتی نسبت به این کار قطر هستیم».

هشتگ تمسخر مجری پربازدیدترین هشتگ در شبکه‌­های اجتماعی کویت بوده و در مقابل، کاربران سعودی نیز از مجری العربیه حمایت کردند.

وزارت اطلاعات کویت نیز هم با انتشار بیاینه­‌ای اعلام کرد که این کشور همیشه و همواره به دنبال وحدت موضع کشورهای منطقه و حل اختلاف آنها بوده است، چنانچه همیشه هم  خواستار توقف حملات تبلیغاتی علیه روابط برادرانه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و تأثیر منفی مستقیم آن بر روح این روابط بوده و است.

در این بیانیه تأیکد شده است که کویت همیشه از اینکه یکطرف حملات باشد، اجتناب کرده و اقدامات داخلی لازم برای تماس با مقامات شبکه العربیه و دفتر آن در کویت اتخاذ کرده و خواستار اصلاح اشتباه و جبران سریع آن شده است.

بیانیه وزارت خارجه کویت تأکید کرده است که این کشور به آزادی بیان و عملکرد حرفه‌ای رسانه‌­ای که به ویژه برای نزدیک کردن دیدگا‌ه­ها و تحقق وحدت کشورهای منطقه تلاش م‌ی­کند، احترام می‌گذارد.

العربیه قطر کویت وزارت اطلاعات وزارت خارجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر