کد خبر: 784971 A

لرزش‌های صدراعظم آلمان تردیدهایی درباره ادامه فعالیت او به وجود آورده است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه دیلی میل، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان، ممکن است مجبور شود به خاطر مسائل سلامتی زودتر از موعد مقرر از صحنه قدرت کنار بگیرد. این در حالی است که وی برای سومین‌بار در عرض یک ماه دچار لرزش در مراسم رسمی شده بود. این خبر را منابع حزب دموکرات مسیحی اعلام کردند. 

مرکل، ۶۴ ساله، پس از آن‌که برای سومین‌بار در مراسم استقبال از نخست‌وزیر فنلاند دچار لرزش شد در صدر خبرها قرار گرفت. او وعده داده است که در سال ۲۰۲۱ از قدرت کناره‌گیری کند، اما نگرانی از وضعیت سلامتی او موجب شده حرف‌هایی درباره کناره‌گیری زودهنگام او مطرح شود. 

یکی از اعضای حزب دموکرات‌مسیحی گفت: «لرزش‌های اخیر باعث شده برخی به این فکر بیفتند که آیا توافق میان مرکل و رهبر فعلی حزب برای کناره‌گیری در سال ۲۰۲۱ می‌تواند همچنان پایدار بماند یا نه.»

این در حالی است که هواداران «آنه‌گرت کرامپ-کارن باوئر»، رهبر حزب دموکرات‌مسیحی، معتقدند که وضعیت جسمی مرکل به‌شکلی است که نمی‌تواند تا آن تاریخ در صحنه قدرت باقی بماند. 

منابع این حزب گفته‌اند که نه مرکل و نه باوئر علاقه‌ای به تغییر برنامه در این زمینه ندارند، چراکه استعفای پیش از موعد وی می‌تواند به انتخابات زودهنگام بینجامد.

 

آنگلا مركل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر