کد خبر: 784829 A

معاون رئیس‌جمهوری آمریکا از ایستگاه مرزی مک‌آلن در مرز با مکزیک دیدار کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری بلومبرگ، «مایک پنس» معاون رئیس‌جمهوری آمریکا، از ایستگاه مرزی مک‌آلن در مرز با مکزیک دیدار کرد. در این مرکز، مهاجران غیرقانونی در قفس نگهداری شده، روی بتن می‌خوابند و از نظر تغذیه دچار مشکل‌ هستند. پنس پس از دیدار از این مرکز گفت: «واقعا سخت است.»

وی در نشستی خبری پس از دیدار از این اردوگاه گفت: «اینجا مرکز و کانون بحران در مرزهای جنوبی است». وی همچنین بر ضرورت بازداشت مهاجران غیرقانونی تاکید کرد. 

پنس در پیامی توئیتری اعلام کرد: «مرکز مک‌آلن نمونه‌ای بی‌نظیر است که نشان می‌دهد چرا باید مرزهایمان را امن کنیم. این مرکز مملو از جمعیت است و نظام ما نیز شدیدا تحت تاثیر قرار گرفته است. زمان آن رسیده که دموکرات‌های کنگره به وظیفه خود عمل کنند و این بحران را پایان دهند.»

وی گفت که خواستار افزایش بودجه فدرال برای مواجهه با این بحران در مرز با مکزیک شده است. او همچنین اظهارات دموکرات‌ها مبنی بر این‌که این «بحرانی ساختاری» است را رد کرد و گفت که شمار جمعیت آنچنان زیاد است که اردوگاه‌های موقت باید ساخته می‌شدند. 

معاون رئیس‌جمهوری آمریکا در ادامه گفت: «برای آن‌که جلوی بحران مهاجران غیرقانونی را که از آمریکای مرکزی می‌آیند بگیریم، نیازمند حکم کنگره هستیم.»   

 

مهاجران غیرقانونی مایک پنس مرز آمریکا و مکزیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر