کد خبر: 784223 A

بر اساس یک نظرسنجی جدید:

نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که بیش از دو سوم آمریکایی‌ها معتقدند که رئیس‌جمهوری این کشور، فردی فریب‌کار است.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس اینترنشنال، براساس نظرسنجی مؤسسه گالوپ که روز گذشته –چهارشنبه- منتشر شد، بیش از دو سوم آمریکایی‌ها معتقدند که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری این کشور، فردی فریب‌کار است.

براساس این نظرسنجی، از میان هفت صفت مطرح شده مردم آمریکا معتقدند که رئیس‌جمهورشان صرفا فردی قوی و مصمم است. ۸۸ درصد جمهوری‌خواهان و ۴۹ درصد افراد مستقل و ۱۳ درصد دموکرات‌ها معتقدند که او قوی و مصمم است. 

تنها ۴۵ درصد از مردم آمریکا باور دارند که ترامپ می‌تواند تغییرات ضروری برای این کشور را به بار آورد. این در حالی است که ۸۹ درصد از جمهوری‌خواهان، ۴۱ درصد از افراد مستقل و ۱۰ درصد از دموکرات‌ها به این امر معتقدند. 

۴۴ درصد از مردم این کشور همچنین اعتقاد دارند که ترامپ می‌تواند وعده‌هایش را عملی کند. ۸۱ درصد از جمهوری‌خواهان، ۴۳ درصد از افراد مستقل و ۱۲ درصد از دموکرات‌ها بر سر این نکته توافق دارند. 

از سوی دیگر، تنها ۴۳ درصد از مردم ایالات متحده باور دارند که ترامپ می‌تواند به‌شکلی مؤثر دولت را اداره کند. از میان جمهوری‌خواهان ۸۶ درصد، از میان افراد مستقل ۳۴ درصد و از میان دموکرات‌ها هشت درصد به این امر معتقدند.

  

 

دونالد ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر