کد خبر: 783299 A

چین و آمریکا خود را برای آغاز دوباره مذاکرات تجاری پس از دو ماه توقف آماده می‌کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، چین و آمریکا خود را برای آغاز دوباره مذاکرات تجاری پس از دو ماه توقف آماده می‌کنند. این در حالی است که نشانه‌ای دال بر کم شدن از اختلاف‌ها به چشم نمی‌خورد. 

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، پس از دیدار با همتای چینی خود در حاشیه نشست گروه ۲۰ در اوزاکای ژاپن وعده کرد که اعمال دور جدید تعرفه‌ها به ارزش ۳۰۰ میلیارد دلار را به حالت تعلیق درآورد. ترامپ سپس اعلام کرد که چین با خرید مقادیر بیشتری از محصولات کشاورزی آمریکا موافقت کرده و واشنگتن نیز در عوض برخی محدودیت‌ها بر شرکت هوآوی را لغو می‌کند.

از سوی دیگر، منابع آگاه گزارش داده‌اند که نشست میان ترامپ و «شی جین‌پینگ»، رئیس‌جمهوری چین، کمک چندانی به پیش‌برد مذاکرات نکرده است و همچنان مسائل حل‌نشده بسیاری میان دو طرف باقی مانده است. 

این در حالی است که دو منبع آگاه دیگر نیز عنوان کردند که چین هیچ تعهد عینی برای افزایش خرید محصولات کشاورزی آمریکایی نداده است. یک منبع آگاه گفت که در نشست میان رهبران آمریکا و چین، ترامپ دوبار این موضوع را مطرح کرد و شی نیز در جواب گفت که آن را در چارچوب رسیدن به توافقی نهایی مدنظر قرار می‌دهد. 

 

 

 

 

دونالد ترامپ شی جین پینگ چین و آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر