کد خبر: 782808 A

لیام فاکس:

وزیر تجارت بریتانیا گفت که می‌خواهد از دختر رئیس‌جمهوری آمریکا به خاطر اظهارات سفیر این کشور در واشنگتن عذرخواهی کند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «لیام فاکس» وزیر تجارت بریتانیا، امروز -دوشنبه- گفت که انتشار خاطرات شخصی سفیر این کشور در آمریکا که در آن دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری ایالات متحده را «بی‌منطق، متزلزل و بی‌کفایت» خوانده بود، می‌تواند به روابط لندن-واشنگتن ضربه بزند.

فاکس که اکنون در واشنگتن به سر می‌برد، گفت که می‌خواهد به خاطر این اظهارات شخصا از «ایوانکا ترامپ»، دختر رئیس‌جمهوری آمریکا عذرخواهی کند. 

وی گفت: «از این‌که اعضای دولت یا طبقه سیاسی‌مان بر اساس انتظارهایی که ما و دولت آمریکا از آنها دارند عمل نکرده‌اند، عذرخواهی خواهم کرد.»

فاکس در ادامه گفت: «انتشار چنین اسنادی غیرحرفه‌ای، غیراخلاقی هستند و در تضاد با وطن‌پرستی قرار دارند و می‌توانند به روابط‌مان آسیب زده و منافع امنیتی ما را در معرض خطر قرار دهد.»

روزنامه دیلی میل پیشتر گزارش داده بود که «کیم داروش» سفیر انگلیس در آمریکا با ارسال  پیام‌های محرمانه به دفتر نخست‌وزیری کشورش،  رئیس‌جمهوری آمریکا را فردی «بی‌منطق، متزلزل و بی‌کفایت» معرفی کرده است. 

کیم داروش در تماس‌ها و گزارش‌های محرمانه خود به لندن، شخصیت ترامپ را مورد انتقاد قرار داده است و به لندن هشدار داده که سیاست‌ها و اوضاع کاخ سفید به‌طرز بی‌سابقه‌ای ناکارآمد شده و دوره ریاست‌جمهوری ترامپ می‌تواند با یک بی‌آبرویی به پایان برسد.

 

دونالد ترامپ لیام فاکس بریتانیا و آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر