کد خبر: 782735 A

فراکسیون «بدر» در پارلمان عراق از فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور خواست که پرونده فرمانده عملیات الانبار که متهم به جاسوسی برای سیا است را به تعویق نیاندازد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «حامد عباس الموسوی» نماینده فراکسیون «بدر» در پارلمان عراق گفت: «محمود الفلاحی، فرمانده عملیات الانبار که به جاسوسی برای سیا متهم است، باید تحت نظر باشد و هیچ گروهی اجازه ارتباط با او را نداشته و به وی آزادی رفت و آمد داده نشود. همچنین گروه­های بلند پایه باید در صحت اخبار و جنایت منسوب به وی تحقیق فوری انجام دهند».

وی در ادامه افزود: «ما در صورت اثبات این جنایت خواستار مجازات فلاحی و صدور حکم اعدام برای او به دلیل این خیانت بزرگ هستیم. همچنین می­‌خواهیم که آمریکا محاکمه و بر اساس قوانین بین المللی مداخله واشنگتن در امور داخلی عراق متوقف شود».

موسوی خواست که تمام تحرکات نیروهای آمریکایی مورد نظر قرار گرفته و پایگاه‌­های نظامی این کشور در عراق کنترل شود تا هیچ اقدامی بدون هماهنگی و موافقت دولت انجام نشود».

وی در ادامه از دولت عراق خواست که فرماندهان امنیتی را کنترل و دستور العمل­‌های قاطعی را برای محدودیت تماس‌­های آنها اعمال کند، همچنین به آنها اجازه دیدار از سفارتخانه‌­ها یا دیدار با گروه­‌ها و هیأت­‌های خارجی بدون اطلاع و هماهنگی دولت را ندهد.

جنبش نجبا به عنوان یکی از شاخه­‌های «الحشد الشعبی» نیز تأکید کرد که نقش توطئه مآبانه سفارت آمریکا و فتنه انگیزی آن بین مردم عراق و همچنین حمایت از تروریست‌­ها و هدف قرار دادن عمدی نیروهای عراقی بارها و به صورت آشکار ثابت شده است.

این جنبش از دولت عراق خواست که سفیر آمریکا را از کشور اخراج و سفارت آمریکا در عراق را تعطیل کند زیرا مادامیکه لانه شیطان در بغداد فعال است، عراق از فقدان امنیت رنج می­برد.

شبکه­های اجتماعی در دو روز اخیر فایل­‌های صوتی و گفت‌و‌گوهای منسوب به محمود الفلاحی، فرمانده عملیات الانبار را منتشر کردند که نشان می­‌دهد اطلاعاتی از نیروهای حشد الشعبی و نیروهای امنیتی را به سازمان اطلاعات آمریکا از طریق یک واسطه مزدور عراقی ارائه می­‌دهد.

عراق فرمانده عملیات الانبار فراکسیون بدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر