کد خبر: 782667 A

صفحه رسمی پایگاه «اسرائیل بالعربیه» فاش کرد که وزیر خارجه اسرائیل در سفر به امارات طرح ارتباط عربستان و کشورهای حوزه خلیج‌فارس تا اردن از طریق شبکه راه آهن اسرائیل و بندر حیفا در دریای مدیترانه را مطرح کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از الجزیره، پایگاه الکترونیک «اسرائیل بالعربیه» فاش کرد که «یسرائیل کاتس»، وزیر خارجه اسرائیل در سفر به أبوظبی طرح ارتباطی بین عربستان سعودی و کشورهای خلیج‌فارس تا اردن از طریق شبکه راه آهن اسرائیل و بندر حیفا در دریای مدیترانه را مطرح کرده است.

این پایگاه افزود که طرح مذکور حاوی روش­‌های تجارت منطقه­‌ای بسیار ارزان‌تر، کوتاهتر و امن‌تر بوده و از اقتصاد کشورها حمایت می­کند.

وزارت خارجه اسرائیل هفته گذشته سفر کاتس به امارات را افشا کرد.

در بیانیه وزارت خارجه اسرائیل آمده است که وزیر خارجه این رژیم برای شرکت در کنفرانس سازمان ملل درباره محیط زیست به امارات سفر و طرح «مسیرهای صلح منطقه‌­ای» را که شامل ارتباط اقتصادی و استراتژیک بین عربستان و کشورهای خلیج فارس از طریق اردن توسط شبکه راه آهن اسرائیل می­‌شود، مطرح کرد.

کاتس پیش از این سال گذشته در زمان تصدی وزارت اقتصاد رژیم صهیونیستی طرح راه آهن ارتباطی بین سرزمین­‌های اشغالی و دریای مدیترانه با کشورهای حوزه خلیج‌فارس از جمله عربستان سعودی را مطرح کرده بود.

این خط آهن ارتباطی از بندر حیفا آغاز شده و از شهر «بیسان» و نیز گذرگاه «شیخ حسن» تا شهر «اربد» اردن می­‌گذرد و به عربستان سعودی و کشورهای حوزه خلیج‌فارس می­‌رسد.

عربستان سعودی اسرائیل قطار شکوفایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر