کد خبر: 781945 A

وزارت خارجه عراق امروز -شنبه- با انتشار بیانیه‌­ای درباره اظهارات سفیر این کشور در واشنگتن درباره موضوع فلسطین توضیحی ارائه داد.

به گزارش ایلنا به نقل از بغداد الیوم، «احمد الصحاف»، سخنگوی وزارت خارجه عراق با انتشار بیانیه‌­ای اعلام کرد که رسانه­‌ها اظهارات نامناسبی را از زبان سفیر عراق در واشنگتن منعکس کرده‌­اند.

وی گفت: «برای وزارت خارجه عراق مهم است که توضیح دهد دولت­‌ها در موضوع فلسطین نقش بسیار مهمی به عهده دارند و این مساله غالبا محور اصلی کنفرانس‌­ها و دیدارهایی است که نمایندگان و هیأت­‌های ما در خارج در آنها مشارکت دارند. گاهی اختلالی در کلام پیش می­‌آید که برخی از آن سوء استفاده کرده و موضع اصولی عراق را تحریف می­‌کنند. بنابراین ما تأکید می‌‌کنیم که موضع عراق در قبال مسأله فلسطین همان موضع اصولی و تاریخی در مخالفت با اشغالگری اسرائیل و غصب سرزمین عربی است و ما هیج نوع روابطی با رژیم اشغالگر نداشته و به اصل تحریم پایبند هستیم».

وی در ادامه افزود: «عراق دیر زمانی است که در تمام محافل منطقه­‌ای و بین‌المللی و در طول تاریخ از مسأله فلسطین و مقاومت ملت فلسطین و دفاع از حقوق خود حمایت کرده و هرگز موضع خود را در مخالفت با تمام اشکال عادی‌سازی روابط با رژیمی که می­‌کشد و آواره کرده و زندگی انسان را ویران می‌­کند، کنار نخواهد گذاشت».

فلسطین وزارت خارجه عراق سفیر بغداد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر