سرخط خبرها:
کد خبر: 781403 A

مراسم سالروز استقلال آمریکا در حالی برگزار شد که این مراسم از سوی بسیاری از دموکرات‌ها مورد انتقاد قرار گرفته بود و آنها رئیس جمهوری این کشور را به «دور ریختن پول مالیات دهندگان آمریکایی» متهم کرده بودند.

به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا با وجود تمام انتقادها مراسم رژه هوایی را در سالگرد روز ملی استقلال آمریکا برگزار کرد.

در این مراسم که به خواست رئیس جمهوری آمریکا و در روز چهارم جولای در واشنگتن برگزار شد، جنگنده‌های اف ۱۸ اسکادران نیروی دریایی آمریکا، هلی‌کوپترهای ام اچ ۶۰، وی اچ ۹۲ و همچنین جنگنده‌های اف ۳۵، اف ۲۰ و بمب‌افکن بی ۲ حضور داشتند.

ترامپ همچنین به عنوان نخستین رئیس‌جمهوری آمریکا از زمان «هری ترومن» تصمیم گرفت در روز ملی استقلال این کشور سخنرانی کند. اتفاقی که در ۷۰ سال اخیر بی‌سابقه بوده است.

دونالد ترامپ در واشنگتن دی سی، ملت آمریکا را قدرتمندتر از هر زمان دیگری در تاریخ دانست و افزود: «تا زمانی که ما تاریخ بزرگمان را به یاد داشته باشیم و تا هنگامی که نبرد برای آینده بهتر را متوقف نکرده باشیم، آن وقت چیزغیرممکنی برای آمریکا وجود ندارد.»

او در حالی در محل بنای یادبود آبراهام لینکلن، سخنرانی می‌کرد که جمعی از معترضان به سیاست‌های او در مقابل کاخ سفید تظاهراتی را ترتیب داده بودند.

ترامپ برگزاری این مراسم را از سالگرد پیروزی انقلاب فرانسه الهام گرفته بود.

رئیس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از سخنرانی خود به تحسین ارتش این کشور پرداخت و گفت: «ما تاریخ خود را جشن می‌گیریم. ما مردم و قهرمانانی که با افتخار از این پرچم دفاع کرده‌اند. مردان و زنان شجاعی که در ارتش ایالات متحده خدمت می‌کنند. در طول ۶۵ سال گذشته، دشمن موفق به کشتن حتی یک سرباز نیروی هوایی آمریکا نشده است، به این خاطر که آسمان متعلق به ایالات متحده آمریکا است.»

این در حالی بود که تعدادی از معترضان به سیاست‌های دونالد ترامپ، در مقابل کاخ سفید در تظاهرات خود، یک بالن بزرگ با تصویر ترامپ که روی آن عبارت «بچه ترامپ» نوشته شده بود را به هوا فرستادند.

برگزاری این مراسم از سوی بسیاری از دموکرات‌ها هم مورد انتقاد قرار گرفته بود و آنها رئیس جمهوری این کشور را به «دور ریختن پول مالیات دهندگان آمریکایی» متهم کرده بودند.

 

سالگرد استقلال آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر