کد خبر: 781239 A

مقام‌های رژیم صهیونیستی با نگرانی تغییر در اتحادیه اروپا را زیر نظر دارند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه تایمز آو اسرائیل، مقام‌های رژیم صهیونیستی با نگرانی تغییر در اتحادیه اروپا را زیر نظر دارند. این در حالی است که اخیرا یکی از مقام‌های این اتحادیه ایده به رسمیت شناختن یک‌جانبه تمامیت ارضی فلسطین و حمایت از ایران را برای گنجانده شدن در دستور کار این بلوک مطرح کرده است. 

روز سه‌شنبه، شورای اروپا «جوزپ بورل»، وزیر خارجه اسپانیا و از اعضای حزب سوسیالیست حاکم، را به‌عنوان دیپلمات ارشد این اتحادیه نامزد کرد. این در حالی است که انتخاب رئیس جدید کمیسیون اروپا نیز که از اعضای کابینه «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان، است نیز باعث تعجب بسیاری شد. 

«شارل میشل»، نخست‌وزیر بلژیک، به‌عنوان رئیس شورای اروپا و «کریستین لاگارد»، رئیس صندوق بین‌المللی پول، نیز به‌عنوان رئیس آینده بانک مرکزی اروپا نامزد شده‌اند. 

از آنجایی که تمام این گزینه‌ها باید از سوی پارلمان اروپا تایید شوند، اسرائیل هنوز اظهارنظری در این‌باره نکرده است. اما مقام‌های این رژیم تلاش دارند تا آنجا که می‌توانند این چیدمان را تغییر دهند. 

«اورزولا فن در لاین»، رئیس جدید کمیسیون اروپا، نگاهی مثبت به اسرائیل دارد و در سال ۲۰۱۵ به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده بود. «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم نیز او را «دوست اسرائیل» خوانده بود. 

 

کمیسیون اروپا اسرائیل پارلمان اروپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر