کد خبر: 781117 A

واکنش توئیتری ترامپ به اظهارات روحانی:

رئیس‌جمهوری آمریکا در واکنش به اظهارات رئیس‌جمهوری ایران درباره گام دوم تهران برای تعلیق اجرای برخی از تعهدات برجامی، آن را «تهدید» ارزیابی کرده و مدعی شد که ایران باید مراقب تهدیدهای خود باشد.

به گزارش ایلنا، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در واکنش به اظهارات «حسن روحانی» همتای ایرانی خود در مورد گام دوم تهران برای تعلیق اجرای برخی از تعهدات برجامی، طی مواضعی بی‌اساس مدعی شد که ایران باید مراقب تهدیدهای خود باشد و این تهدیدها در نهایت به خود این کشور باز خواهد گشت.

وی در این توئیت مدعی شد: «ایران تهدید تازه‌ای مطرح کرده است. روحانی می‌گوید که اگر توافق هسته‌ای تازه‌ای در کار نباشد، آن‌ها اورانیوم را "تا هر میزانی که بخواهیم"، غنی خواهند کرد. ایران، مراقب تهدیدهای خود باش. ممکن است این تهدیدها به خودت برگردد و تو را طوری آزار دهد که تا کنون کسی اینطور آزار ندیده باشد».

trumpp

حسن روحانی صبح روز چهارشنبه با اشاره به این که اگر اقدام عملی از سوی طرف‌های برجام انجام نشود، ایران از ۱۶ تیر اقدامات بعدی را انجام خواهد داد، گفت: «در ۱۶ تیرماه سطح غنی‌سازی ایران دیگر ۳.۶۷ نخواهد بود و این تعهد را کنار گذاشته و به هر مقداری که ضرورت و نیاز ما باشد، ارتقاء خواهیم داد.»

حسن روحانی خطاب به آمریکایی‌ها افزود: «در این منطقه یک سال است که آتش و آتش‌بازی را آغاز کردید، شما که می‌گویید بازی با آتش خطرناک است چرا آتش را روشن کردید؟ خاموش کردن آن دست شماست».

 

دونالد ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر