کد خبر: 780903 A

سرگئی لاوروف در دیدار با دبیر کل سازمان همکاری اسلامی:

وزیر خارجه روسیه گفت که مسکو مشارکت با سازمان همکاری اسلامی را برای حل‌وفصل بحران‌ها در خاورمیانه و مبارزه با ترور بسیار حیاتی قلمداد می‌کند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری تاس، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه گفت که مسکو مشارکت با سازمان همکاری اسلامی را برای حل‌وفصل بحران‌ها در خاورمیانه و مبارزه با ترور بسیار حیاتی قلمداد می‌کند. وی این سخنان را در دیدار با «یوسف بن احمد العثیمین»، دبیر کل سازمان همکاری اسلامی، این سخنان را بر زبان آورد. 

لاوروف گفت: «از گفت‌وگو درباره تحولات جهانی و همچنین حل بحران در دنیای اسلام استقبال می‌کنیم. به باور ما بسیار مهم است که مواضع‌مان را براساس تصمیم‌های شورای امنیت سازمان ملل در زمینه مسئله فلسطین، بحران سوریه و یمن و بیبی و دیگر بخش‌های جهان با یکدیگر هماهنگ کنیم.»

لاوروف همچنین افزود: «شکی نیست که همیشه به این تلاش‌ها در زمینه مسائلی چون مبارزه با تروریسم بین‌المللی نیاز هست. بنابراین باید مواضع‌مان را با یکدیگر هماهنگ کنیم.»

دبیر کل سازمان همکاری اسلامی نیز اشاره کرد که امروزه مشکل اصلی تروریسم بین‌المللی است که به هیچ روی نمی‌توان آن را توجیه کرد. وی تاکید کرد که روسیه به‌عنوان یک ابرقدرت نقشی تعیین‌کننده در زمینه صلح و امنیت دارد. 

 

 

سرگئی لاوروف سازمان همکاری اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر