کد خبر: 780213 A

وزارت خارجه سوریه روز گذشته- دوشنبه- با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که حمله تجاوزکارانه اسرائیل در چارچوب تلاش‌های همیشگی تل آویو برای طولانی کردن بحران و جنگ تروریستی در این کشور است.

به گزارش ایلنا به نقل از المنار، وزارت خارجه سوریه روز گذشته- دوشنبه- با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که حمله تجاوزکارانه اسرائیل در چارچوب تلاش‌های همیشگی تل آویو برای طولانی کردن بحران و جنگ تروریستی در این کشور است.

وزارت خارجه سوریه از شورای امنیت سازمان ملل خواست که به مسئولیت‌های خود عمل کرده و با اتخاذ تدابیر قاطع و فوری مانع تکرار چنین تجاوزهایی شود. 

در دو نامه جداگانه‌ای که وزرات خارجه سوریه به سازمان ملل و شورای امنیت نوشته آمده است: «مقام‌های رژیم اشغالگر صهیونیستی نیمه شب گذشته در تاریخ اول جولای ۲۰۱۹ دوباره با نقض آشکار قطعنامه شماره ۳۵۰ شورای امنیت سازمان ملل در ارتباط با توافق جدائی نیروهای دو طرف، به اراضی جمهوری عربی سوریه تجاوز کرده‌اند».  

وزارت خارجه سوریه در ادامه افزوده است که نیروهای اسرائیل به طور پی در پی از فراز خاک لبنان موشک به سمت استان‌های دمشق و حومه آن و نیز استان حمص و حومه آن شلیک کردند که موجب شهادت چهار شهروند از جمله یک کودک و زخمی شدن ۲۱ نفر دیگر و نیز وارد آمدن خسارت‌های مادی شده است.

در این بیانیه آمده است: «تروریسم رژیم صهیونیستی پس از شکست توطئه‌های آن از زمان آغاز بحران سوریه با هدف حمایت از گروه‌های تروریستی و ممانعت از ارتش سوریه و متحدانش برای شکست دو گروه تروریستی «داعش» و «جبهه النصره» و دیگر گروه‌های تروریستی شدت یافته است».

 وزارت خارجه سوریه همچنین در دو نامه مذکور تأکید کرده است: « اگر حمایت نامحدود و مستمر دولت آمریکا و مصونیتی که برای اسرائیل در شورای امنیت تأمین می‌کند، وجود نداشت، ادامه عملکرد خصمانه رژیم صهیونیستی ممکن نبود».

در این بیانیه از شورای امنیت سازمان ملل خواسته شده که مسئولیت¬هایش در چارچوب منشور سازمان ملل و در صدر آنها حفظ صلح و امنیت بین‌المللی و اتخاذ تدابیر فوری و قاطعانه برای جلوگیری از تکرار چنین تجاوزگری‌هایی را ایفا کند و اسرائیل را به احترام به قطعنامه‌های این شورا در زمینه توافق «جدائی نیروها» وادار کند. 

 

سازمان ملل اسرائیل دمشق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر