کد خبر: 780201 A

دونالد ترامپ:

رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که نگران است بدون حضور نظامی ایالات متحده، افغانستان بدل به پایگاهی برای حملات تروریستی به آمریکا شود.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، گفت که می‌خواهد نیروهای این کشور را  از افغانستان خارج کند، اما نگران است که بدون حضور نظامی ایالات متحده، افغانستان بدل به پایگاهی برای حملات تروریستی به آمریکا شود. 

ترامپ در مصاحبه‌ای که روز گذشته -دوشنبه- با شبکه خبری فاکس انجام داد، گفت که مشکل اصلی بیرون کشیدن ۹ هزار نیروی آمریکایی از افغانستان این است که این کشور «آزمایشگاه تروریست‌ها» است. 

وی افزود: «من به آن می‌گویم هاروارد تروریست‌ها.» 

ترامپ همچنین اشاره کرد که هنگامی‌ که تصمیمش برای خروج نیروهای آمریکا از افغانستان را با مقام‌های نظامی مظرح کرده، آنها به او هشدار دادند که بهتر است با تروریست‌ها در این کشور جنگید تا در خانه.

ترامپ گفت: «یک ژنرال به من گفت: “قربان، ترجیح می‌دهم با آن‌ها در افغانستان مبارزه کنم تا در خانه.” همیشه به این حرفش فکر می‌کنم.»

رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که حتی اگر نیروهای نظامی این کشور از افغانستان خارج شوند، واشنگتن همچنان «حضور اطلاعاتی بسیار قدرتمندی» در این کشور خواهد داشت.   

 

دونالد ترامپ افغانستان و آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر