کد خبر: 780140 A

نخست‌وزیر عراق و پادشاه سعودی روز گذشته- دوشنبه- در گفت‌وگوی تلفنی با یکدیگر بر اهمیت حمایت از امنیت دو کشور و هماهنگی بغداد- ریاض برای تحقق ثبات در قیمت نفت در دو دوره آینده تأکید کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از بغداد الیوم، «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر عراق و «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه سعودی روز گذشته بر اهمیت گفت‌‌وگوی تلفنی با یکدیگر بر اهمیت حمایت از امنیت دو کشور و هماهنگی بغداد- ریاض برای تحقق ثبات در قیمت نفت در دو دوره آینده تأکید کردند.

دفتر مطبوعاتی نهاد نخست‌وزیری عراق با انتشار بیانیه‌­ای اعلام کرد: «عبدالمهدی و ملک سلمان در تماس تلفنی با یکدیگر راهکارهای گسترش روابط دو کشور را بررسی کردند و محور اصلی  گفت‌و‌گو، همکاری دو کشور در نشست وزرای انرژی و نفت اوپک در وین برای تنظیم بازار نفت و همچننین هماهنگی بغداد- ریاض در راستای تحقق ثبات قیمت در دوره آینده بوده است».

بر اساس این بیانیه، دو طرف همچنین بر تمایل خود برای گسترش روابط مشترک به ویژه توافق‌­های انجام شده در جریان سفر عبدالمهدی به ریاض در ماه آوریل گذشته تأکید و برقراری ثبات و آرامش و اجتناب از جنگ و درگیری در منطقه را ضروری را برشمردند.  

 

 

 

عراق عربستان تماس تلفنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر