کد خبر: 779694 A

سخنگوی وزارت اتحاد کره‌جنوبی:

سخنگوی وزارت اتحاد کره جنوبی گفت که دیدار میان رهبران آمریکا و کره شمالی می‌تواند جان تازه‌ای در کالبد مذاکرات هسته‌ای بدمد و تلاش‌های سئول برای زنده نگه داشتن همکاری‌ها با پیونگ‌یانگ را ادامه دهد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، «لی سانگ-مین» سخنگوی وزارت اتحاد کره جنوبی امروز -دوشنبه- ابراز امیدواری کرد که دیدار روز گذشته «دونالد ترامپ» رئیس‌‌جمهوری آمریکا و «کیم جونگ‌اون»، رهبر کره شمالی در منطقه غیرنظامی میان دو کره بتواند به گفت‌وگوهای میان پیونگ‌یانگ و سئول و همچنین تعهدات دو طرف کمک کند. 

لی همچنین گفت که دیدار اخیر ترامپ و کیم می‌تواند جان تازه‌ای در کالبد مذاکرات هسته‌ای بدمد و تلاش‌های سئول برای زنده نگه داشتن همکاری‌ها با پیونگ‌یانگ را ادامه دهد. 

لی گفت: «روابط میان دو کره از نشست هانوی به این سو دچار تعلیق شده بود. اما سئول همچنان در تلاش بود تا همکاری و گفت‌وگو میان کره‌شمالی و جنوبی حفظ شود.»

وی در ادامه افزود: «از آنجایی که انتظار می‌رود مذاکرات هسته‌ای میان کره شمالی و آمریکا از سر گرفته شود، دولت کره جنوبی قدرت خود را برای ایجاد چرخه‌ای مؤثر میان سئول و پیونگ‌یانگ، خلع تسلیحات هسته‌ای و بهبود روابط آمریکا و کره‌شمالی به کار خواهد گرفت.»  

 

کیم جونگ اون دونالد ترامپ آمریکا و کره شمالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر