کد خبر: 779442 A

مخالفان دولت آلبانی به شعبه‌های اخذ رای در سراسر این کشور حمله کردند تا وسایل مورد نیاز رای‌گیری را از بین ببرند و حین اقداماتشان دو مدرسه را به آتش کشیدند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، مردم آلبانی بناست امروز -یکشنبه- در انتخابات جنجالی محلی این کشور که بدل به بحرانی دموکراتیک شده است، شرکت کنند. این در حالی است که مخالفان این رای‌گیری را تحریم کرده و اعلام کرده‌اند که نتایجش را به رسمیت نمی‌شناسند. 

حامیان اپوزیسیون به شعبه‌های اخذ رای در سراسر این کشور حمله کردند تا وسایل مورد نیاز رای‌گیری را از بین ببرند و حین اقداماتشان، دو مدرسه را به آتش کشیدند.

بحران آلبانی از ماه فوریه آغاز شد. در آن زمان، اپوزیسیون متشکل از راست‌گرایان و چپ‌ میانه، در مخالفت با دولت «ادی راما»، نخست‌وزیر سوسیالیست این کشور، از پارلمان خارج شده و دست به اعتراضات خیابانی زدند. ادی راما به ارتباط با جرایم و دستکاری انتخابات متهم شده است. نخست‌وزیر آلبانی اما این اتهام‌ها را بی‌اساس می‌داند. 

در میانه این آشوب‌ها، «ایلیر متا»، رئیس‌جمهوری آلبانی، برگزاری انتخابات شهرداری‌ها را به علت ناآرامی لغو کرد. اما با وجود آن، ادی راما و مقام‌های انتخاباتی مصمم به برگزاری آن هستند.

امروز ده‌ها نفر از مخالفان دولت در برابر محل‌های اخذ رای تجمع کرده و شعارهایی چون «رای ندهید!» و «راما، برو!» را فریاد زدند. 

 

آلبانی ایلیر متا ادی راما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر