کد خبر: 778430 A

سرگئی لاوروف:

وزیر خارجه روسیه هشدار داد که برخی کشورها در خلیج فارس ایران و آمریکا را به سوی درگیری نظامی سوق می‌دهند و باید در عوض مسیر را برای گفت‌وگو باز کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی مجله نیوزویک، «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه روسیه، هشدار داد که برخی کشورها در خلیج فارس ایران و آمریکا را به سوی درگیری نظامی سوق می‌دهند و باید در عوض مسیر را برای گفت‌وگو باز کنند. 

وی امروز -چهارشنبه- در جمع خبرنگاران گفت که درگیری نظامی میان تهران و واشنگتن «بحرانی بین‌المللی» خواهد بود که «برای خاورمیانه و آفریقا زیان‌بار است». این خبر را خبرگزاری تاس منتشر کرد. 

لاوروف بدون نام بردن از کشور خاصی گفت که برخی در خلیج فارس تنش‌های فعلی را تشدید می‌کنند. وی افزود: «دولت‌های عرب در خلیج فارس می‌توانند از گفت‌وگو میان دو طرف حمایت کنند تا آن‌که منطقه را به سوی نقطه‌ای سوق دهند که استفاده از زور ممکن شود.»

وزیر خارجه روسیه همچنین گفت که این کشور تلاش خواهد کرد «همکاران ایرانی و آمریکایی را از این خط خطرناک دور کند تا از طریق گفت‌وگوهای متمدنانه تفاوت‌هایشان را حل‌وفصل کنند. تردیدی نیست که این به معنای پایان سیاست مبتنی بر ضرب‌الاجل، تحریم و اخاذی است.» 

 

ایران و آمریکا سرگئی لاوروف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر