کد خبر: 778137 A

حاکم امارات از یک اختلاف خانوادگی خبر داد که از پنج هفته گذشته به صورت ناگهانی پس از انتشار قصیده جدیده‌ای که در آن همسرش را به خیانت متهم می‌کند، آشکار شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، «محمد بن راشد آل الشیخ» حاکم دبی یک اختلاف خانوادگی را بیان کرد که عملا از پنج هفته گذشته پس از انتشار شعری در اتهام همسرش «هیا بنت الحسین» شاهزاده اردنی به ۱۰ خیانت، ناگهان آشکار شده است. 

بر اساس متن این شعر، ولیعهد دبی همسرش را بر این اساس که برایش مرده مورد خطاب قرار داده است. 

هنوز دلایل و شرایطی که بن راشد را به انتشار علنی این قصیده سوق داده، مشخص نشده است. این در حالی است که رسانه‌های آلمان و ترکیه از جزئیات پناهندگی این شاهزاده اردنی با دو فرزندش به آلمان سخن می‌گویند. 

دربار پادشاهی اردن نسبت به سلسله اخبار منتشره شده از اختلافات ولیعهد دبی با همسرش که موجب پناهندگی او به یکی از کشورهای اروپایی شده اظهار نظری ارائه نداده است. 

«أبوظبی» و «امان» هیچ یک بیانیه رسمی در واکنش به این موضوع که ممکن است منجر به وقوع بحران دیپلماتیک چند جانبه به ویژه در سایه ناکامی وساطت خاندان اردنی برای اصلاح رابطه زوجین در ماه گذشته شود، صادر نکرده‌اند.

این اختلاف خانوادگی امروز نسبت به وقوع یک بحران سیاسی دیپلماتیک هشدار می‌دهد که دو طرف تا کنون در کنترل آن ناکام بوده‌اند. 

به نظر می‌رسد شاهزاده هیا سه ماه پیش و پس از تصمیم همسرش برای بستن مؤسسه خیریه‌ای که با نام او فعالیت می‌کرد، نسبت به این اقدام وی اعتراض کرده و بدین ترتیب اختلافات شخصی و خانوادگی افزایش پیدا کرد و هیا پنج هفته پیش دبی را به همراه فرزندانش ترک کرده و عازم لندن شد.

بن راشد «عبداللله دوم» پادشاه اردن برای بازگرداندن فرزندانش و اعلام تصمیم طلاق از همسرش واسطه قرار داد.

رسانه‌های ترکیه نوشتند که هیا در حال حاضر در آلمان حضور دارد. 

مخالفان اردنی در خارج وارد خطوط اختلاف خانوادگی شده‌اند که در حال حاضر همزمان با دامن زدن شایعه‌ها در شبکه‌های اجتماعی به سمت بروز یک بحران دیپلماتیک پیش می‌رود.

شاهزاده هیا اصرار دارد که دو فرزندش را نزد خود نگه دارد و منابع نزدیک به وی از فشارهای اعمال شده بر وی به دنبال اختلاف خانوادگی با همسرش و اضطرار به مهاجرت به اروپا خبر می‌دهند.  

 

دبی امان اختلاف خانوادگی بن راشد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر