کد خبر: 777895 A

سوریه با محکومیت شدید تصمیم دولت آمریکا در تحریم مقام‌های بلند پایه جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد که این تصمیم مدال افتخار و شرف بر گردن آزادگان جهان در عدم فرمانبرداری از سیاست‌های ویرانگر استکبار است.

به گزارش ایلنا به نقل از سانا،‌ یک منبع رسمی در وزارت خارجه  سوریه امروز- سه‌شنبه- اعلام کرد که دمشق از تصمیم دولت آمریکا در تحریم مقام‌های ایران خشمگین است و این اقدام را به شدت محکوم می‌کند. 

این منبع افزود: «این تصمیم دولت آمریکا در چارچوب سیاست ریاکارانه دولت آمریکا در قبال کشوری است که به حاکمیت، کرامت ملی و خط مشی سرکوبگر خود در برابر سلطه‌گری می‌بالد. چنین سیاست‌های آمریکا عامل اصلی تشدید تنش در منطقه و جهان بوده و صلح و امنیت بین المللی را تهدید می‌کند». 

مقام مذکور تأکید کرد که جمهوری عربی سوریه مجددا همبستگی کامل خود را با رهبری و ملت جمهوری اسلامی ایران در مقابله با سیاست ریاکارانه آمریکا اعلام می‌کند و معتقد است که این اقدام اخیر واشنگتن هیچ ارزشی نداشته و هرگز امکان سست کردن اراده مردم ایران در حفظ حاکمیت و استقلال کشورش نخواهد را داشت و این تصمیم، مدال افتخاری بر گردن آزادگان جهان در سرکشی از سلطه استکبار و مخالفت با سیاست‌های تخریب‌گرانه دولت آمریکاست».

تحریم‌های آمریکا علیه ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر