کد خبر: 776353 A

جنبش «انصارالله» روز گذشته -جمعه- اعلام کرد که نیروهای این جنبش کنترل مواضع نیروهای یمن در بخش جیزان واقع در منطقه جنوب غربی عربستان را در دست گرفته‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، مرکز رسانه‌ای جنبش «انصارالله» در توئیتر اعلام کرد: «این جنبش با انجام عملیاتی، به مواضع نیروهای یمنی در منطقه جبل قیس واقع در جیزان حمله کردند».

در ادامه آمده است این عملیات که چند ساعت طول کشید،‌ با تسلط انصار الله بر یکی از مواضع پایان یافت و تعدادی از نیروهای نظامی وابسته به دولت مستعفی کشته و زخمی شدند. 

انصارالله در بخش نجران نیز از خنثی‌سازی عملیات نفوذ نیروهای وابسته به دولت مستعفی به منطقه «السدیس»‌ و بر جای ماندن تعدادی کشته و زخمی در صفوف مهاجمان خبر داد.

بیش از چهار سال است که یمن شاهد تهاجم نیروهای وابسته به دولت مستعفی با حمایت ائتلاف متجاوز سعودی است و این ائتلاف برای بازپس گرفتن مناطق تحت تسلط انصارلله تلاش می‌کند. 

به دنبال عملیات نظامی پی در پی در یمن، این کشور از بدترین بحران انسانی در جهان رنج می‌برد و بر اساس آمار سازمان ملل ۷۵ درصد ساکنان معادل ۲۲ میلیون نفر به اشکال مختلف حمایت انسانی نیازمند هستند.

یمن انصارالله جیزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر