کد خبر: 775537 A

فرستاده ویژه پوتین:

فرستاده ویژه رئیس جمهوری روسیه تأکید کرد که با طرف لبنانی برای بازگشت امن و اختیاری آوارگان به کشورشان و تأمین مالی لازم در این زمینه توافق کردیم.

به گزارش ایلنا به نقل از النشره،‌ «الکساندر لاورنتیف»، فرستاده ویژه رئیس جمهوری روسیه در اظهاراتی از سوی وزارت خارجه این کشور اعلام کرد که برای گسترش روابط و منافع مشترک توافق و وضعیت خاور میانه و تمام تدابیر لازم برای برقراری ثبات در سوریه را بررسی کردیم.  

وی گفت:‌ «ما بر دعوت روسیه از لبنان به عنوان ناظر در کنفرانس آستانه تأکید کرده و از تصمیم بیروت برای اعزام نماینده به منظور مشارکت در نشست ماهانه در اوایل ماه آگوست خوشحال هستیم».

لاورنتیف تأکید کرد که موضوع آوارگان سوری مورد بررسی قرار گرفت و ما به تلاش خود برای بازگشت امن و اختیاری آوارگان ادامه خواهیم داد.

وی گفت: «ما با طرف لبنانی برای فراهم کردن امکانات لازم در سرعتی بخشی به روند این بازگشت توافق کردیم».

فرستاده رئیس جمهوری روسیه همچنین گفت: «ما برای تأمین مالی مورد نیاز برای بازگشت آوارگان به کشورشان توافق و تأکید کردیم که آنها باید به اماکن دارای شرایط معیشتی مناسب بازگردند».

وی در پایان افزود:  «ما با طرف لبنانی موضوع تعیین مرزها را بررسی کردیم اما وارد جزئیات نشدیم. آنچه که برای ما مهم­تر است، حصول توافق است، چرا که به برقراری ثبات در خاور میانه منجر خواهد شد».

 

 

 

 

 

 

الکساندر لاورنتیف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر