کد خبر: 775485 A

تحلیلگر سیاسی عراق:‌

تحلیلگر سیاسی عراق امروز- چهارشنبه- تأکید کرد که سفیر جدید آمریکا در این کشور از خطوط قرمز عبور کرده و دولت باید در این زمینه اقدام‌های لازم را انجام دهد.

به گزارش ایلنا به نقل از المعلومه،‌ «حازم الباوی» تحلیلگر سیاسی عراق امروز -چهارشنبه- تأکید کرد که «متیو تولر» سفیر جدید آمریکا در بغداد با فعالیت‌­ها و دیدارهای اخیر خود از خطوط قرمز عبور کرده است.

وی گفت دولت باید خطوط قرمزی را که وی نباید هنگام حضور در عراق از آنها عبور کند، تعریف کند.

الباوی تصریح کرد: «کاملا مشخص است که هدف از حضور دیپلمات­‌های هر کشوری تقویت روابط کشورش با کشور میزبان و انجام توافق‌­ها و رفع مشکلات و نیز موضع‌گیری­‌های لازم هنگام تقدیر و تشکر و یا انتقاد و اعتراض است، اما این  بسیار عجیب است که سفیر یک کشور خطوط قرمز کشور میزبان را نادیده گرفته و به نحوی رفتار کند که با شرایط و روابط دیپلماتیک بین دو کشور سازگاری ندارد».

وی در ادامه افزود: «دیدار سفیر جدید آمریکا با رؤسای عشایر برخی استان­‌ها به ویژه در مناطقی که با خون مردم آزاد شده­‌اند، بسیار سوال برانگیز است».

این تحلیلگر سیاسی گفت: «دولت و کمیسیون روابط خارجی پارلمان از تمام هیأت­‌های دیپلماسی خارجی در عراق می­‌خواهند که قوانین و چارچوب­‌های کاری دیپلماتیک را درک کرده و از آنها عبور نکنند،‌ چرا که کشور هیچ برنامه زیرمیزی یا پشت پرده را تحمل نمی­‌کند».

 

عراق آمریکا سفیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر