کد خبر: 775459 A

رئیس رژیم صهیونیستی به حزب الله و دولت لبنان نسبت به استفاده از نیروهای ایرانی و استفاده از خاک این کشور برای حمله به اسرائیل هشدار داد.

 به گزارش ایلنا به نقل از دنیا الوطن، «رئوون ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی به حزب‌الله و دولت لبنان نسبت به استفاده از نیروهای ایرانی و استفاده از خاک این کشور برای حمله به اسرائیل هشدار داد. 

ریولین در مراسم یادبود کشته‌شدگان جنگ اول لبنان گفت: «اسرائیل دست بسته نمی‌نشیند، بلکه تمام اقدامات لازم را برای تضمین امنیت شهروندانش اتخاذ خواهد کرد».

روزنامه «هآرتص» پیش از این نوشته بود که برخی مقامات لبنان و اسرائیل به آرامی برای جلوگیری از آغاز جنگ جدید در شمال تلاش می‌کنند، به گونه‌ای که «دیوید ساترفیلد» فرستاده ویژه  آمریکا پس از یک دهه موفق شد دو طرف را به ترسیم مرزهای دریائی با نظارت واشنگتن اقناع کند.

قرار است که این مذاکرات پایان ماه جاری در پایگاه «یونیفل» در شهر «الناقوره» لبنان آغاز شود و موضوع مود اختلاف نظر در زمینه میادین گاز  مورد بررسی قرار گیرد. 

اسرائیل برآورد می‌کند که در جنگ آینده، صدها سرباز کشته شوند و مواضع اسرائیل با موشک و خمپاره به صورت بی‌سابقه مورد هدف قرار گیرد. همچنین جنگ طولانی مدت خسارت‌های هنگفتی را به زیر ساخت‌ها وارد خواهد کرد. 

با این وجود، فرماندهی ارتش اسرائیل مدعی شد که حزب الله در صورت ورود ارتش اسرائیل به داخل خاک لبنان شکست خواهد خورد و اسرائیل باید برای پیروزی در جنگ آینده از نظر داخلی تقویت شود. 

 

 

حزب الله رژیم صهیونیستی لبنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر