سرخط خبرها:
کد خبر: 775317 A

سناتور آمریکایی فرآیند رسمی برای جلوگیری از طرح کاخ سفید برای فروش سلاح به عربستان و امارات را آغاز کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه استریت تایمز، «باب منندز» سناتور آمریکایی، روز گذشته -سه‌شنبه- فرآیند رسمی برای جلوگیری از طرح کاخ سفید برای فروش سلاح به عربستان و امارات را آغاز کرد. این طرح که هشت میلیارد دلار ارزش دارد بدون مشورت با کنگره در دستور کار دولت قرار گرفته است.

منندز که از اعضای بلندپایه حزب دموکرات در کمیته روابط خارجی سنا است، از سناتورهای آمریکایی خواست تا مصوبه‌ای که یکی از این توافق‌ها را نقض می‌کند مدنظر قرار دهند. 

این یکی از ۲۲ مصوبه‌ای است که در تضاد با توافق‌های فروش دولت قرار دارد. این مصوبه‌ها ماه گذشته میلادی از سوی قانون‌گذاران مطرح شد و برخی از نمایندگان جمهوری‌خواه نیز از تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، مبنی بر شانه خالی کردن از بازنگری کنگره بر این قراردادها، با بهره‌گیری از مدعای وضعیت اضطراری در قبال ایران، انتقاد کردند. 

قانون‌گذاران آمریکایی روز گذشته درباره این‌که سنا چگونه و در چه زمانی در این‌باره رای‌گیری کند به بحث و تبادل نظر پرداختند. 

منندز پیشتر گفته بود که تسلیحات نظامی آمریکا که به عربستان فروخته شده در کشتار شمار بسیاری از غیرنظامیان یمن مورد استفاده قرار گرفته است. 

 

یمن سنای آمریکا آمریکا و عربستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر