کد خبر: 775302 A

روایت شاهدان از مرگ رئیس‌جمهوری پیشین مصر:

نیروهای امنیتی به اهمال در رسیدگی به وضعیت جسمی رئیس‌جمهوری مصر که در نهایت به مرگ او منجر شد، متهم شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه ایندپندنت، نیروهای امنیتی به قتل «محمد مرسی»، رئیس‌جمهوری پیشین مصر، متهم شده‌اند. این در حالی است که دوستان و همکاران مرسی می‌گویند که پلیس این کشور نتوانست با سرعت کافی کمک‌های اولیه را به مرسی که روز دوشنبه در طی جلسه دادگاهش بیهوش شده بود ارائه کند. 

از قرار معلوم، پس از بیهوش شدن مرسی در اتاقکش در جلسه دادگاه، ماموران زندان او را به مدت ۲۰ دقیقه به حال خود رها کردند و توجهی به درخواست کمک دیگر زندانیان نکردند. 

مرسی از مرض قند، فشار خون بالا و بیماری کبد رنج می‌برد. 

دادستان کل مصر این مدعاها را بی‌اساس خواند و گفت که مرسی پس از بیهوشی «بلافاصله به بیمارستان منتقل شد». 

«عبدالله الحداد» که پدر و برادرش در دادگاه همراه با مرسی بودند گفت که شاهدان به او گفتند «کسی زحمت کمک به مرسی را به خود نداد.»

وی گفت: «مدتی همانجا افتاده بود تا بالاخره نگهبان‌ها او را بیرون بردند. آمبولانس پس از ۳۰ دقیقه از راه رسید. دیگر زندانی‌ها اولین کسانی بودند که متوجه بیهوشی او شدند. برخی از آن‌ها که دکتر بودند از نگهبان‌ها خواستند که اجازه دهند به مرسی کمک‌های اولیه برسانند.»

الحداد در ادامه افزود: «بی‌توجهی به او عمدی بود. پس از آن‌که زندانی‌ها شروع به فریاد زدن کردند، نخستین کار نگهبان‌ها بیرون بردن خانواده‌ها از دادگاه بود.»

او همچنین گفت: «۱۰ دقیقه پس از آن‌که مرسی دیگر نتوانست حرفی بزند، زندانیان دیگر به دیوارها کوبیدند و گفتند که او هشیاری خود را از دست داده است و به کمک نیاز دارد.»

محمد مرسی مصر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر