کد خبر: 775260 A

نخست‌وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق امروز-چهارشنبه- تأکید کرد که به هیچ یک از قدرت‌های خارجی اجازه فعالیت در خاک عراق را نمی­‌دهد.

به گزارش ایلنا به نقل از سومریه نوز،‌ «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر و فرمانده کل نیروهای عراقی امروز- چهارشنبه- با انتشار بیانیه­‌ای تأکید کرد که هیچ قدرت خارجی اجازه فعالیت در خاک عراق را ندارد.

وی گفت که دولت به دنبال پایان دادن به تمام  نمودهای استثنائی، غیر قانونی و حاکمیتی است.

نخست‌وزیر عراق در این بیانیه تأکید کرد: «کشور در دور گذشته با شرایط سخت و پیچیده جنگ داخلی و خارجی، انحلال ارتش، اشغالگری، حضور نیروهای بیگانه و مداخله­‌های خارجی و تشکیل گروه­‌های تروریستی یا استفاده از خاک عراق برای انجام اقدامات مسلحانه علیه اهداف و کشورها و قدرت‌های خارج از اراده و اختیارات دولت عراق مواجه بوده است. کشور همچنین از فعالیت‌­های مخربانه و اعمال تروریستی به ویژه گروه­‌های «القاعده» و «داعش» و اشغال مساحت گسترده­‌ای از خاک عراق رنج برده که تمام ارکان نیروهای مسلح از ارتش و پلیس گرفته تا نیروهای حشد الشعبی و عشایر و پیشمرگه با حمایت کشورهای دوست و همسایه با آنها مقابله کردند».

عبدالمهدی در پایان افزود: «علاوه بر این باید واقعیت منطقه­‌ای و بین‌المللی را نیز در نظر گرفت. این واقعیت، رویکردها، حضورها و آثاری غیرقابل کنترل را به همراه داشت که امروز مقتضی است پس از آزادی و پیروزی بزرگ که علیه داعش محقق شد و پس از وجود شاخص‌های بسیار که به آمادگی، جایگاه، قدرت و کنترل دولت بر کل خاک خود و تحقق استقلال و حاکمیت آن دلالت دارند و تمام مظاهر پراکنده غیرقانونی و حاکمیتی از بین رفته‌­اند، به آنها توجه شود».

عادل عبدالمهدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر