کد خبر: 775090 A

یک مقام پزشکی مصر جزئیات وضعیت جسمانی رئیس جمهوری پیشین مصر را که عصر روز گذشته- دوشنبه- هنگام محاکمه در پرونده جاسوسی درگذشت، اعلام کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، یک منبع پزشکی مصر جزئیات وضعیت جسمانی «محمد مرسی» رئیس جمهوری پیشین مصر را که عصر روز گذشته- دوشنبه- در جلسه محاکمه در پرونده جاسوسی درگذشت،‌ اعلام کرد. 

این منبع با اشاره به اینکه مرسی تحت مراقبت‌های دائم پزشکی بوده و هیچ قصور و کوتاهی درباه بیماری وی، داخل یا خارج از زندان صورت نگرفته است، تأکید کرد که مرسی بر اثر سکته قلبی ناگهانی درگذشته است. 

وی توضیح داد که مرسی در ماه فوریه ۲۰۱۷ به دلیل شکایت همیشگی از درد بازوی چپ به بیمارستان منتقل شد و در آنجا کمیسیون پزشکی تشکیل شد و تأکید کرد که مرسی به بیماری‌های مختلفی چون فشار خون، قند خون بالا و التهاب مزمن اعصاب مبتلاست.

این منبع پزشکی در ادامه افزود: «مرسی همچنین از یک تومور خوش خیم در ناحیه مغز و تیک‌های عصبی در ناحیه چپ صورت رنج می‌برد». 

وی تأکید کرد که رئیس دادگاه جنائی قاهره در ماه ژوئن ۲۰۱۷ دستور معاینه پزشکی مجدد صادر کرد و نتایج معاینه مشابه قبل بود. به همین مظور کمیسیون پزشکی تشکیل شد و آنها نیز بیماری‌های مرسی را به ویژه در زمینه فشار خون و قند خون بالا تأیید کردند. 

 

مرگ محمد مرسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر