کد خبر: 774384 A

خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد که شرکت تکنولوژی هوآوی چین با کاهش سطح فروش بین‌المللی ۴۰ تا ۶۰ درصدی تلفن‌های هوشمند مواجه است.

به گزارش ایلنا به نقل از اسکای نیوز عربی، بلومبرگ گزارش داد که شرکت تکنولوژی «هوآوی» چین آماده است سطح فروش بین‌المللی گوشی‌های هوشمند خود را بین ۴۰ تا ۵۰ درصد کاهش دهد. 

منابع آگاه از این موضوع تأکید کردند که شرکت هوآوی به دنبال گزینه‌هایی شامل خروج گوشی «آنر ۲۰»، یکی از جدیدترین مدل‌های گوشی این شرکت در خارج است.

در این گزارش آمده است که شرکت هوآوی فروش این نوع گوشی را از تاریخ ۲۱ ژوئن در برخی مناطق اروپا چون انگلیس و فرانسه آغاز خواهد کرد. 

مسئولان اجرائی این شرکت اعلام کردند که عملیات فروش گوشی جدید را پیگیری خواهند کرد و اگر فروش آن را ضعیف ارزیابی کنند، احتمالا محموله‌های آن را متوقف خواهند کرد.

گزارش مذکور تأکید کرده است که مدیران هماهنگی و فروش در شرکت هوآوی پیش بینی می‌کنند که حجم فروش بین ۴۰ تا ۶۰ میلیون دستگاه تلفن همراه در سال جاری کاهش یابد. 

بلومبرگ گزارش داد که شرکت هوآوی به دنبال تسلط بر نیمی از بازار گوشی‌های هوشمند در چین در سال ۲۰۱۹ است تا خسارت ناشی از کاهش سطح فروش در خارج از این کشور را جبران کند. 

شرکت هوآوی هنوز به درخواست خبرگزاری رویترز برای اظهار نظر در این باره پاسخ نداده است. 

دولت آمریکا شرکت هوآوی چین، ‌بزرگترین شرکت دستگاه‌های ارتباطی دنیا را در لیست سیاه تجاری قرار داده است که وارد کنندگان آمریکائی را به دلیل نگرانی‌های امنیت ملی از معامله با این شرکت منع  کرده است. 

«رن ژنگفی» بنیانگذار شرکت هوآوی و مدیر اجرائی این شرکت در واکنش به این اقدام آمریکا گفته بود که این محدودیت‌های اعمال شده شاید خیلی کند و به فقط به صورت جزئی بر رشد این شرکت تأثیر گذارد.

هوآوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر