کد خبر: 773986 A

رئیس جمهوری آمریکا روزنامه نیویورک تایمز را به ارتکاب عملی که ممکن است به خیانت منجر شود، متهم کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روزنامه «نیویورک تایمز» را به دلیل انتشار اطلاعاتی که نشان می‌دهد این کشور نفوذ الکترونیک به شبکه برق روسیه را افزایش داده است، به ارتکاب عملی متهم کرد که ممکن است به خیانت منجر شود. 

ترامپ در توئیتی نوشت: «آیا شما تایید می‌کنید که نیویورک تایمز شکست‌خورده مقاله‌ای را منتشر کرد که آمریکا به طور گسترده حملات الکترونیک به روسیه انجام می¬دهد».

وی در ادامه افزود: «این عمل ممکن است به خیانت از سوی روزنامه‌ای منجر شود که در گذشته بزرگ بوده و در حال حاضر به دنبال قصه‌بافی است، هر چند به ضرر کشور تمام شود». 

ترامپ با تکرار اتهامات خود علیه روزنامه‌نگاران ، آنها را دشمن مردم خواند و این اخبار را نادرست توصیف کرد.

نیویورک تایمز روز گذشته- شنبه- گزارش داد که دولت آمریکا عملیات نفوذ اطلاعاتی به شبکه برق و دیگر اهداف روسیه را گسترش داده تا به مسکو هشدار دهد که در صورت وقوع جنگ گسترده بین طرفین آماده حمله الکترونیک است.

این روزنامه به نقل از مقام‌های آمریکایی نوشت که ترامپ از جزئیات این عملیات خبر ندارد چرا که وزارت دفاع و دستگاه اطلاعات نسبت به مطلع کردن رئیس‌جمهوری از عملیات جاری علیه روسیه به دلیل ترس از واکنش او و خنثی شدن عملیات تردید دارند. 

نیویورک تایمز همچنین به نقل از مسئولان شورای امنیت ملی نوشت که آنها نسبت به افشای این اطلاعات اظهار نگرانی نکرده‌اند و ظاهرا هدف این است که روسیه از برخی عملیات نفوذی با خبر شود. 

این روزنامه که همیشه مقاله‌هایی علیه ترامپ منتشر می‌کند، معمولا مورد انتقادات خشم‌آلود رئیس‌جمهوری قرار می‌گیرد. 

 

جنگ خشم دولت آمریکا نیویورک تایمز روزنامه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر