کد خبر: 773865 A

یگان پهپادی وابسته به جنبش انصارالله یمن عصر روز گذشته- شنبه- با جنگنده‌های «قاصف کی ۲» دو فرودگاه «جیزان» و «أبها» را مورد هدف قرار داد و فعالیت آنها را متوقف کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از المسیره، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که یگان پهیادی جنبش انصار الله با انجام عملیات گسترده‌ای، دو فرودگاه «آبها» و «جیزان» را با جنگنده‌های «قاصف کا ۲» مورد هدف قرار داد.

سریع گفت: «عملیات نخست، اتاق‌های کنترل هواپیماهای بدون سرنشین در فرودگاه جیزان را مورد هدف قرار داد و عملیات دوم، ایستگاه سوخت فرودگاه بین‌المللی «أبها» را با تعدادی از جنگنده‌های قاصف کا۲ بمباران کرد. 

وی تأکید کرد که عملیات با دقت عالی به اهداف مورد نظر اصابت و هر دو فرودگاه را از فعالیت خارج کرد. 

سخنگوی نیروهای مسلح یمن، به ‌رژیم سعودی هشدار داد که اگر به تجاوز و محاصره کشور ادامه دهد، روزهای بسیار دردناک‌تری را پیش رو خواهد داشت.

مراکز کنترل هوائی بر توقف فعالیت ناوگان هوائی دو فرودگاه «جیزان» و «أبها» در عربستان بر اثر حمله یگان پهپادی یمن تأکید کرد.

یگان پهپادی پیش از نیز از حمله به تأسیسات حیاتی دو فرودگاه مذکور و همچنین پایگاه هوائی «ملک خالد» در منطقه «خمیس مشیط» خبر داده بود و در عملیات نهم ماه رمضان نیز تأسیسات نفتی عربستان را در عمق خاک این کشور مورد هدف قرار داد.

 

یمن پگان پهپادی انصارالله
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر