کد خبر: 772767 A

رسانه‌های بین‌المللی خبر سفر نخست‌وزیر ژاپن به ایران را به صورت گسترده منعکس کردند.

به گزارش ایلنا، رسانه‌های بین‌المللی خبر ورود «شینزو آبه» نخست‌وزیر ژاپن به ایران را به صورت گسترده منعکس کردند.

فایننشیال تایمز نوشت: «متحد کلیدی، سفر دو روزه به ایران را در زمانی که تنش‌های میان تهران و واشنگتن به اوج رسیده، آغاز کرد.

شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن امروز-چهارشنبه- در راستای تلاش‌های بین‌المللی برای کاهش تنش میان ایران و آمریکا، به ایران سفر کرد. این اولین سفر نخست‌وزیر ژاپن به ایران از زمان انقلاب است.»

خبرگزاری ژاپنی کیودو نوشت: «شینزو آبه امروز-چهارشنبه- در راستای ایفای نقش میانجی میان تهران و واشنگتن، با حسن روحانی، رییس‌جمهوری ایران دیدار کرد.»

این خبرگزاری نیز به گذشت ۴۰ سال از آخرین سفر مقام ارشد ژاپن به تهران پرداخت.

آسوشیتدپرس نوشت: «در پی سفر تاریخی به تهران، رییس‌جمهوری ایران از شینزو آبه استقبال کرد.

گارد ویژه‌ای برای استقبال از آبه در فرودگاه حاضر شده و سوار بر اسب، با در دست داشتن پرچم‌های ایران و ژاپن، خودروی آبه همراهی کردند.

نیویورک تایمز  سفر آبه به تهران را «تلاشی بلندپروازانه و طولانی مدت» برای بالا بردن نفوذ ژاپن در عرصه جهانی توصیف کرد.

آیریش تایمز با اشاره این سفر این تیتر را انتخاب کرد: سفر دو روزه آبه، نخست وزیر متحد آمریکا و شریک تجاری قدیمی ایران، به تهران در تلاش برای کاهش تنش

تی‌آرتی هم سایقه این سفر را مورد توجه قرار داد و نوشت: نخست‌وزیر ژاپن پس از ۴۱ سال به ایران سفر کرد تا برای کاهش تنش‌ها میان آمریکا ایران تلاش کند.

سی‌ان‌بی‌سی با اشاره به دلایل این سفر نوشت: شینزو آبه برای نفت و کاهش تنش‌ها به ایران سفر کرد. علاوه بر تلاش آبه برای کاهش تنش‌ها، ژاپن می‌خواهد نشان دهد که در صحنه جهانی نقش مهمی ایفا می‌کند.

ایران ژاپن شینزو آبه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر