کد خبر: 772470 A

منابع آگاه گزارش می‌دهند که آماده‌سازی‌های اندکی برای دیدار میان رهبران آمریکا و چین در حاشیه نشست گروه ۲۰ صورت گرفته است.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، سه هفته مانده به زمان دیدار رهبران چین و آمریکا، انتظارها از کاسته شدن تنش‌ها و رسیدن دو کشور به نتیجه‌ای برای پایان جنگ تجاری بسیار کاهش یافته است. این در حالی است که منابع آگاه گزارش می‌دهند که آماده‌سازی‌های اندکی برای این دیدار صورت گرفته است. 

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا گفته که می‌خواهد در حاشیه نشست گروه ۲۰ در اوزاکا با «شی جین‌پینگ»، همتای چینی‌اش، دیدار کرده و سپس درباره احتمال افزایش تعرفه‌ها بر واردات کالا از این کشور تصمیم خواهد گرفت. 

منابع آگاه، از جمله دیپلمات‌ها و مقام‌های رسمی در واشنگتن و پکن، گزارش داده‌اند که کارهای اندکی برای آماده‌سازی این دیدار صورت گرفته است و دلیل اصلی آن هم افزایش تنش‌ها میان دو طرف است. تیم مذاکره‌کننده تجاری آمریکا و چین از تاریخ ۱۰ ماه می دیداری با یکدیگر نداشته‌اند. 

کاخ سفید از اظهارنظر درباره برنامه‌ریزی آمریکا برای نشست ترامپ و شی خودداری کرد. 

«گرت مارکیز» سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید، گفت: «آماده‌سازی‌ها برای نشست گروه ۲۰ در ژاپن به روال معمول خود پیش می‌رود. در حال حاضر در رابطه با این نشست دوجانبه حرفی برای گفتن نداریم.»

 

دونالد ترامپ آمریکا و چین شی جین پینگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر