کد خبر: 772243 A

حزب کارگر بریتانیا اعلام کرد که وزیر خارجه آمریکا تلاش دارد مانع رسیدن رهبر این حزب به مقام نخست‌وزیری شود.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه گاردین، حزب کارگر بریتانیا اعلام کرد که «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا، تلاش دارد مانع رسیدن «جرمی کوربین» رهبر این حزب، به مقام نخست‌وزیری شود. این در حالی است که یک فایل صوتی منتشرشده حاکی از آن است که وی در گفت‌وگو با رهبران یهودی گفته بود که «علیه به قدرت رسیدن کوربین» فعالیت خواهد کرد. 

در فایلی صوتی که به دست روزنامه واشنگتن پست رسیده، از وزیر خارجه آمریکا پرسیده شد که در صورت رسیدن کوربین به مقام نخست‌وزیری چه خواهد کرد. از او پرسیدند: «اگر زندگی برای یهودیان در بریتانیا دشوار شود، آیا حاضرید با ما همکاری کنید؟» در پاسخ پمپئو گفت که تلاش می‌کند در مناظره نخست‌وزیری، پیش از رسیدن کوربین به مقام نخست‌وزیری دخالت کند تا مانع رسیدن او به این مقام شود. 

وی در این فایل صوتی گفت: «ممکن است آقای کوربین بتواند از فشارها بیرون بیاید و به مقام نخست‌وزیری برسد. احتمالش وجود دارد. بدانید که منتظر نمی‌شویم که او این کارها را بکند و بعد در برابرش بایستیم. نهایت تلاش‌مان را خواهیم کرد. زمانی که کار از کار گذشته باشد سخت می‌توان کاری کرد و این بسیار مهم است.»

یک سخنگوی حزب کارگر بریتانیا گفت: «این‌که دولت آمریکا تلاش دارد درباره این‌که چه کسی در آینده در بریتانیا نخست‌وزیر شود، غیرقابل‌قبول است. این مداخله مستقیم در دموکراسی بریتانیا است.»

جرمی کوربین مایک پمپئو آمریکا و بریتانیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر