کد خبر: 771775 A

رئیس‌جمهوری آلبانی انتخابات محلی در این کشور را لغو کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «ایلیر متا» رئیس‌جمهوری آلبانی، انتخابات محلی در این کشور را که قرار بود در تاریخ ۳۰ ژوئن برگزار شود، لغو کرد. این در حالی است که دولت این کشور متا را به زیر پا گذاشتن قانون متهم کرده و خواهان استعفای او شده است. 

احزاب مخالف نیز این انتخابات را تحریم کرده و دولت را متهم کرده بودند که در انتخابات سال ۲۰۱۷ با کمک گروه‌های خلافکار رای‌های بسیاری را خریده بود. در میانه ماه فوریه نیز احزاب مخالف صندلی‌های خود در پارلمان را ترک کرده بودند. از آن زمان تظاهرات بسیاری در مخالفت با دولت حاکم بر آلبانی برگزار شده بود. 

متا گفت که دلیل ملغی شدن انتخابات آن است که بدون حضور احزاب مخالف رای‌گیری معنایی ندارد و این می‌تواند به تنش‌های اجتماعی بینجامد و شانس این کشور برای پیوستن به اتحادیه اروپا را از میان ببرد. 

وی در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد: «انتخابات بدون یک رقابت واقعی و نبود مخالفان سبب می‌شود طرح پیوستن آلبانی به اتحادیه اروپا آسیب ببیند و هر گونه شانس گفت‌وگوهای آزادانه و گفت‌وگو با مخالفان را از میان می‌برد.»

متا در ادامه افزود که لغو انتخابات به احزاب سیاسی این فرصت را می‌هد تا «گفت‌وگو برای رسیدن به راه‌حلی سریع را بار دیگر آغاز کنند».

آلبانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر