کد خبر: 771646 A

نویسنده سعودی از وزیر خارجه لبنان به دنبال توئیتش درباره حمایت از کارگران لبنانی به شدت انتقاد کرد و وی را با عنوان داماد رئیس جمهور توصیف کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «سلطان بن بندر» نویسنده سعودی از توئیت «جبران باسیل» وزیر امور خارجه لبنان در حمایت از کارگران ملی به شدت انتقاد کرد. 

بن بندر با نام بردن از باسیل به عنوان «داماد رئیس‌جمهوری» و «کسی که هسته و پوسته را خورده و می‌گوید گویی چیزی نخورده است»، از مواضع اخیر وی در حمایت از کارگران لبنانی به شدت انتقاد کرد.

این نویسنده سعودی طی مواضعی بی‌اساس، اظهارات وزیر خارجه لبنان را در راستای «تلاش برای پرتاب کردن خود به دامن ایران و تیره کردن روابط دیپلماتیک عربستان و لبنان که بر ناآگاهی دیپلماتیک و قمار سیاسی دلالت می‌کند»، ارزیابی کرد.

بن بندر در انتقاد از وزیر خارجه لبنان گفت: «باسیل، ‌داماد رئیس‌جمهوری لبنان که عهده‌دار دستگاه دیپلماسی این کشور است، در توئیت اهانت‌بار خود به مردم عربستان در دفاع از کارگران  کشورش فراموش کرده است که بیش از ۳۰۰ هزار شهروند لبنانی کشورشان را در طمع زندگی در داخل عربستان ترک کرده‌اند. وی فراموش کرده است که عربستان بسیاری از کارگران لبنانی را در خود جای داده و برای آنها در قبال طرح‌هایش در لبنان زمینه مساعد برای کار را فراهم کرده است. وی مصداق این مثل لبنانی است که پوسته و هسته را خورده و می‌گوید هیچ نبود».

این نویسنده سعودی در ادامه افزود که بسیاری از کاربران سعودی از توئیت باسیل ناراحت شدند و آن را توهین‌کننده خواندند. آنها همزمان با درخواست باسیل از «احمد الراجحی» وزیر کار عربستان خواسته‌اند که کارگران لبنانی حاضر در عربستان را به کشورشان بازگرداند تا جایگزین بیگانگان در لبنان شوند.

 

ایران رئیس جمهور شهروند لبنان وزیر خارجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر