کد خبر: 770944 A

مدیر دفتر روزنامه واشنگتن پست در پکن، در کتاب خود با عنوان «جانشین بزرگ: سرنوشت بی‌‌مانند رفیق شکوهمند کیم جونگ‌اون» که بخش‌هایی از آن نیز در پایگاه اینترنتی این روزنامه منتشر شده، از زندگی عجیب و انزوای رهبر کره‌شمالی در کودکی پرده برمی‌دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی نیوزمکس،‌ کتابی جدید درباره «کیم جونگ‌اون»، رهبر کره‌شمالی، نوشته شده که به زندگی و کودکی او پرداخته است. در این کتاب عنوان شده جهانی که کیم در آن بزرگ شد کاملا لوکس بود و بسیاری او را «نابغه‌ای در امور نظامی که مقدر بود رهبر کشور شود» می‌دانستند. 

«آنا فیفیلد» مدیر دفتر روزنامه واشنگتن پست در پکن، در کتاب خود با عنوان «جانشین بزرگ: سرنوشت بی‌‌مانند رفیق شکوهمند کیم جونگ‌اون» که بخش‌هایی از آن نیز در پایگاه اینترنتی این روزنامه منتشر شده، از زندگی عجیب و انزوای رهبر کره‌شمالی پرده برمی‌دارد.

برای مثال، فیفیلد تعریف می‌کند که کیم  و «یونگ چول» برادر بزرگش، لباس نظامی کودکانه‌ای به تن می‌کردند، لباسی زیتونی‌رنگ با دکمه‌های طلایی و یراق‌های قرمزرنگ و ستاره‌های طلایی بر شانه‌ها. 

vtv0zh6a49821

او در این کتاب می‌نویسد که آنها «ژنرال‌های کوچکی بودند» و «شاهزاده‌های کوچولو» صدایشان می‌کردند. 

بخشی از امکاناتی که در دوران کودکی در اختیار رهبر فعلی کره‌شمالی قرار داشت، به این شرح‌ است:

  • اتاق بازی که بیش از تمام اسباب‌بازی فروشی‌های اروپا در آن اسباب‌بازی پیدا می‌شد، با کوه‌های ساخته شده از لگو و پلی‌موبیل: جعبه‌های بی‌شمار پازل، تفنگ‌های پلاستیکی که به‌طور شگفت‌آوری گلوله‌های حقیقی درشان بود.
  • کیم جونگ اون همه‌جور اسباب‌بازی چهارچرخ را که می‌شد تصور کرد در اختیار داشت و در عین حال یک خودرو و اسلحه واقعی هم در اختیارش بود. پدرش خودرویی مخصوص برایش طراحی کرده بود که با رسیدن به سن هفت سالگی سوارش شد. شاهزاده جوان همچنین یک کلت کالیبر ۴۵ هم در سن ۱۱ سالگی در دست داشت.
  • علاقه وافر شاهزاده کوچک به بسکتبال از همان آغاز کودکی باعث شد که دیگر بچه‌ها برای بازی با او و برادرش به کار گماشته شوند. 
  • در کودکی علاقه‌ای دیوانه‌وار به انواع ماشین‌آلات،‌ مدل‌های هواپیما و کشتی‌های اسباب‌بازی داشت و تمام شب مشغول آزمایش و بررسی این مدل‌ها می‌شد و اگر از چیزی سر درنمی‌آورد، از متخصصان می‌خواست تا کمکش کنند.

 

kim-here-with-his-mother-lived-at-home-as-a-child

کره شمالی کیم جونگ اون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر