کد خبر: 770390 A

سی‌ان‌ان گزارش داد:

یک ماه پس از ارسال ناو هواپیمابر از سوی آمریکا به خاورمیانه در واکنش به این مدعای ایالات متحده که ایران در تلاش برای حمله به نیروهای این کشور است، به‌نظر می‌رسد که تنش‌های میان تهران و واشنگتن رو به کاهش دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری سی‌ان‌ان، چند منبع آمریکایی اعلام کردند که به نظر می‌رسد تنش‌ها میان تهران و واشنگتن کاهش یافته است.

این منابع اعلام کردند که یک ماه پس از ارسال ناو هواپیمابر از سوی آمریکا به خاورمیانه در واکنش به این مدعای ایالات متحده که ایران در تلاش برای حمله به نیروهای این کشور است، به‌نظر می‌رسد که تنش‌های میان تهران و واشنگتن رو به کاهش دارد.

یک منبع آگاه به سی‌ان‌ان گفت: «به نظر می‌رسد که از سطح تنش‌ها کاسته شده است، اما همچنان موقعیت را از نزدیک زیر نظر داریم. هنوز نمی‌شود آسوده بود و باید هشیار ماند».

چند منبع آگاه به سی‌ان‌ان گفتند که در آن زمان آمریکا از طریق طرف ثالث، پیامی اولیه به ایران فرستاد و اطلاعات پنتاگون نشان از آن داشت که تهران تهدیدهای آمریکا را جدی نگرفته است. پس از آن بود که آمریکا قدم بعدی را برداشت و بخشی از نیروهای نظامی خود را به منطقه گسیل کرد. سی‌ان‌ان، این پیام‌ها را مشاهده نکرده است.

هیچ یک از این منابع سندی برای این مدعای خود ارائه نکرده‌اند.    

 

ایران و آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر