کد خبر: 769885 A

کمیته مرکزی پزشکان سودان بامداد امروز -دوشنبه- از کشته و زخمی شدن چندین نفر در جریان حمله نظامیان به اعتصاب هزاران نفر از مردم این کشور در مقابل مقر فرماندهی ارتش در خارطوم خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، کمیته مرکزی پزشکان سودان بامداد امروز -دوشنبه- اعلام کرد که در جریان حمله نظامیان به اعتصاب هزاران نفر از مردم این کشور در مقابل مقر فرماندهی ارتش در خارطوم دو نفر کشته و ده‌­ها نفر زخمی شدند.

این کمیته با انتشار بیانیه­‌ای نوشت: «درمانگاه­‌های این کمیته با وجود چندین زخمی در داخل آنها در میدان اعتصاب محاصره شده است». در این بیانیه از تیراندازی به محوطه داخلی بیمارستان خبر داده شده است.

مقام‌های نظامی سودان بامداد امروز اقدام به شکست اعتصاب هزاران نفر از مردم مقابل مقر فرماندهی ارتش کردند و برای متفرق کردن اعتصاب‌کنندگان به گاز اشک آور و تیراندازی به سمت آنها متوسل شدند.

اتحادیه مشاغل سودان به عنوان برجسته‌ترین رهبر اعتراض­‌ها در کشور گفت: «انقلابیون اعتصاب‌کننده در مقابل ستاد فرماندهی کل مورد جنایت خونین نیروهای مسلح قرار گرفتند».

این اتحادیه،‌ هم‌وطنان شریف را به خروج به خیابان‌­ها و و حضور در میدان اعتصاب به منظور توقف جنایت و دفاع از اعتصاب کنندگان و حمایت از دستاوردهای انقلاب فرا خواند.

این اتحادیه، شورای نظامی حاکم بر کشور را مسئول امنیت و سلامت تحصن‌کنندگان برشمرد و تأکید کرد: «هر قطره خونی که ریخته شود، همه افراد شورای نظامی محاکمه خواهند شد. ما برای مقابله با این تشدید تنش، گام‌های انقلابی صلح‌آمیز بر می‌داریم».

در این بیانیه آمده است: «انقلابیون باید به رویکرد صلح‌جویانه خود که جنایتکارترین حاکم در تاریخ سودان را به زانو درآورد، پایبند باشند».

هزاران نفر از مردم سودان در سایه نگرانی­‌ها نسبت به تحریف خواسته­‌های خود توسط ارتش، در مقابل مقر ارتش در خارطوم برای اعمال فشار بر شورای نظامی به منظور تسریع در روند انتقال قدرت از نظامیان به غیر نظامیان اعتصاب می­‌کنند.

 

 

 

کمیته مرکزی پزشکان سودان اعتصاب در سودان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر