کد خبر: 769462 A

رهبر جنبش انصار الله یمن از حضور و مشارکت گسترده مردم این کشور در روز جهانی قدس قدردانی کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از المسیره، «عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر جنبش انصار الله یمن روز گذشته -شنبه- در سخنرانی خود به مناسبت ماه رمضان گفت: «حضور ملت ما در روز جهانی قدس کاملا متمایز بود و می­‌توانیم بگوییم که این حضور در صدر مشارکت کشورهای عربی و اهتمام به این موضوع قرار داشت».

وی در ادامه افزود:‌ «خداوند را شاکر هستیم که به مردم توفیق حضور گسترده و عالی در روز جهانی قدس عطا کرد».

عبدالملک الحوثی تأکید کرد که این نوع تعامل مردم یمن با موضوعات بزرگ و سرنوشت‌ساز که از ایمان ما سرچشمه می‌­گیرد،‌ موضوع عجیبی نیست.

وی افزود که ما در معرض توطئه‌چینی دشمنان اسلام قرار داریم و معامله قرن «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا که در پی اهداف شومی چون نابودی مسأله فلسطین با همکاری متحدان عرب و صهیونیست خود بوده در صدر این توطئه­‌ها قرار دارد.

رهبر انصار الله یمن دوباره تأکید کرد: «موضوع ملت ما در روز جهانی قدس بسیار مهم و تعبیر ایمان آنها و برائت از دشمنان و تمسک به حق و یاری مردم مظلوم فلسطین بوده است».

وی در پایان با اشاره به این‌که حضور در خیابان­‌ها در استان الحدیده برای گرامیداشت روز جهانی قدس به رغم گرمای شدید بسیار گسترده بود، از خداوند خواست که تمام شرکت‌کنندگان در روز قدس که در عین روزه­‌داری و تحت شرایط دشوار اقتصادی و تجاوز دشمن به خیابان‌ها آمدند را پاداش عطا فرماید.

 

روز جهانی قدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر