کد خبر: 769186 A

وزارت خارجه قطر در واکنش رسمی به گزارش‌­های مطبوعاتی مبنی بر فرا خوانده شدن سفیر سودان از دوحه به خارطوم، این شایعات را تکذیب کرد

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «لولوه الخاطر» سخنگوی رسمی وزارت خارجه قطر در واکنش رسمی به شایعات فرا خوانده شدن سفیر سودان از دوحه به خارطوم با انتشار توئیتی نوشت: «این خبر صحت ندارد، سفیر سودان دوحه را با مرخصی کوتاه ترک کرده است».

الخاطر نوشت: «ما منبع انتشار این خبر را نمی‌­شناسیم و یادداشت رسمی در این باره دریافت نکرده‌ایم. بلکه سفیر جمهوری سودان پیش از این مطابق معمول یادداشتی را برای وزارت خارجه ارسال و در آن از مرخصی کوتاه خبر داده و زمان بازگشت خود را مشخص کرده بود».

این اظهارات وزارت خارجه قطر در واکنش به اخباری که برخی رسانه­‌ها و فعالان مبنی بر فراخوانده شدن «فتح الرحمن» سفیر سودان در دوحه به درخواست شورای نظامی انتقالی چند ساعت پس از بسته شدن دفتر شبکه الجزیره در خارطوم منتشر کرده­‌اند، ‌مطرح شده است.

در ماه آوریل گذشته برخی رسانه­‌ها گزارش دادند که مقام‌های جدید سودان با ورود هیأت قطری به ریاست «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه این کشور به خارطوم مخالفت کرده‌­اند اما وزارت خارجه سودان  با تکذیب این اخبار،‌ تأکید کرد که مقدمات لازم برای دیدار این هیأت بلند پایه دوحه از خارطوم در حال انجام است.  

سودان قطر سفیر سودان در دوحه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر