کد خبر: 768871 A

حضور مردم ایران در راهپیمایی روز جهانی قدس در رسانه‌های خارجی بازتاب داشت و شبکه‌های خبری عرب زبان نیز همگام با رسانه‌های جهان به پوشش این مشارکت پرداختند.

به گزارش ایلنا،‌ حضور مردم ایران در صحنه روز جهانی قدس در رسانه‌های عرب زبان بازخورد داشته است. 

خبرگزاری روسیا الیوم، با تیتر «روحانی + ظریف در راهپیمائی روز جهانی قدس» به پوشش گسترده و  همه‌جانبه این روز در ایران پرداخت. 

در این خبر آمده است که شرکت‌کنندگان ایرانی در راهپیمایی روز جهانی قدس در حمایت از مردم فلسطین و محکومیت معامله قرن شعار داده‌اند. 

همچنین حضور چهره‌های فرهنگی، سیاسی، هنری، دانشگاهی و نظامی در تهران و شهرهای دیگر بازتاب داشته است. 

المنار نیز با پوشش کامل اخبار مربوط به روز جهانی قدس در ایران، ابتدا به بازتاب حضور «حسن روحانی» رئیس جمهوری در راهپیمائی پرداخت و به نقل از او نوشت: «معامله قرن محقق نخواهد شد و به ورشکستگی قرن تبدیل خواهد شد».

این خبرگزاری در ادامه به پوشش سخنان «علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در این مراسم پرداخت و تأکید بر ضعف روز افزون رژیم صهیونیستی و توان مضاعف جبهه مقاومت به عنوان محصول سیاست‌های پوچ استکبار جهانی را محور اصلی سخنان او عنوان کرد. 

خبرگزاری اسپوتنیک عربی نیز با تیتر «راهپیمائی روز قدس در ایران،‌ معامله قرن و کنفرانس بحرین را محکوم کرد»، به بازتاب این روز در تهران و سایر شهرهای ایران پرداخت. 

این خبرگزاری همچنین با انتشار بیانیه پایانی روز جهانی قدس،‌ لزوم تقویت توان نظامی ایران را از مهمترین بندهای این بیانیه عنوان کرد. 

المیادین نیز با پوشش اخبار مربوط به روز جهانی قدس در کشورهای مختلف، نوشت که مردم ایران بیش از ۴۰ سال است که در حمایت از مسأله فلسطین در راهپیمائی روز جهانی قدس شرکت کرده و بر مخالفت با تصمیم‌های آمریکا تأکید می‌کنند. 

 

 

 

 

 

 

پوشش جهان عرب رسانه مردم ایران روز جهانی قدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر