کد خبر: 768841 A

مردم یمن امروز- جمعه- در راهپیمائی روز جهانی قدس و گرامی‌داشت این روز در صنعا و ۱۲ استان دیگر با شعار «نه به معامله قرن» شرکت می‌کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از المسیره، میلیون‌ها یمنی امروز -جمعه- آماده مشارکت در راهپیمائی روز جهانی قدس و احیای این روز در صنعا و ۱۲ استان دیگر با شعار «نه به معامله قرن» می‌شوند.

«عبدالملک بدر الدین حوثی» روز گذشته مردم یمن را به مشارکت گسترده در راهپیمائی روز جهانی قدس و طرد معامله «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و یاری مردم مظلوم فلسطین دعوت کرد.

عبدالملک تاحوثی در سخنرانی تلویزیونی خود گفت:‌ «از مردم عزیز می‌خواهم که روز جهانی قدس برای بیان تمسک خود به مواضع حق حضور گسترده داشته باشند، ای عزیزان! من هرگز از شما ناامید نخواهم شد و به یاری خداوند شما فردا به صحنه آمده و شعار مرگ بر اسرائیل و نه به معامله قرن سر خواهید داد».

وی تأکید کرد که روز جهانی قدس اهمیت فراوانی در تثبیت این موضوع در اذهان و جان‌های امت داشته و فرصت جدیدی را برای مطالعه فصل‌های این مسأله که فصل مشترک بین تمام مسلمان است، فراهم می‌کند.

کمیته سازماندهی تظاهرات در یمن از توده مردم این کشور خواست که روز جهانی قدس را با شعار نه به معامله ترامپ زنده نگه دارند.

این کمیته مردم یمن را به حضور گسترده در تمام صحنه‌ها برای یاری قدس به عنوان نخستین موضوع اصلی ملت‌های عربی و اسلامی فرا خواند. 

مردم یمن به‌رغم چالش‌های فراوانی که خود با آنها روبه‌رو هستند مانند حمله ائتلاف متجاوز و مزدوران آن در داخل، روز جهانی قدرس را زنده نگه می‌دارند و این خود، گواه روشنی است بر اینکه مسأله قدس محوری‌ترین موضوع برای مردم یمن است. 

در حالی که میلیون‌ها یمنی در استان‌های آزاد شده روز جهانی قدس را گرامی می‌دارند اما فرزندان این کشور در استان‌های جنوبی مورد اشغال عربستان و امارات نتوانسته‌اند برای مشارکت در راهپیمایی در صحنه حضور یابند.

مرگ یمن روز جهانی قدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر