کد خبر: 768634 A

یادداشت مسئول رسانه مرکزی حماس در خارج از فلسطین برای ایلنا:

مسؤول رسانه مرکزی حماس در خارج از فلسطین در یادداشتی اختصاصی برای ایلنا با تبیین ابعاد مهم و ضروری مشارکت جمعی در روز جهانی قدس در این بازه مهم و حساس زمانی، همه وجدان­های بیدار را به گسست عمق تفاهم آمریکا و اسرائیل که محصول شوم آن معامله قرن با القاب و عناوین آن متعدد است، فرا خواند.

«رافت مره»، مسئول رسانه مرکزی حماس در خارج از فلسطین طی یادداشتی اختصاصی برای ایلنا به مناسبت روز جهان قدس به تشریح دلایل اهمیت مشارکت جمعی در این روز ویژه پرداخت.

وی در این یادداشت نوشت:

بسیار مهم است که روز جهانی قدس در این زمان حساس و با وجود خطری که مسأله فلسطین و به طور کل، منطقه را تهدید می­‌کند، زنده نگه داشته شود. این وضعیت خطرناک ناشی از عمق تفاهم و همکاری ایالات متحده با اسرائیل است که نتیجه آن به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی توسط واشنگتن، خروج از توافق هسته­‌ای با ایران و تحمیل تحریم‌­های شدید علیه تهران، به رسمیت شناختن خاک اشغالی جولان به عنوان سرزمینی اسرائیلی و تهدید آمریکائی- اسرائیلی علیه جنبش «حزب الله» در لبنان است.

ما بسیار مهم می‌­دانیم که روز جهانی قدس در این مقطع مهم و حساس از زمان زنده نگه داشته شود تا این پیام مهم و قوی به جهانیان فرستاده شود که ملت‌­های این منطقه و نیروهای آن به مقاومت علیه اشغال و نیروهای اشغالگر ادامه می­‌دهند و معامله قرن را در قالب هر نوع خدعه­‌ای و با هر لقب و عنوانی نخواهند پذیرفت. چنانچه اشکال متعدد عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را طرد و با آن مقابله می‌­کنند.

زنده نگه داشتن روز جهانی قدس در حقیقت تعبیر از عمق همکاری نیروهای مقاومت در منطقه و  مقابله با تلاش­‌های اسرائیل و آمریکا برای سیطره کامل بر کشورها و ملت‌­ها و محاصره و ترساندن آنها با توسل به زور است.

زنده نگه داشتنن روز جهانی قدس حامل این پیام مهم به جهانیان است که ما تا آزادسازی قدس شریف و بازگشت فرزندان این سرزمین به آغوش میهن خود به مقاومت در برابر اشغال و اشغالگری ادامه خواهیم داد.

جهان حماس روز قدس ملت روز جهانی قدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر