کد خبر: 767972 A

رئیس هیئت مدیره خطوط هوایی اسکاندیناوی گفت که اعتصاب خلبان‌های این شرکت بر بار چالش‌های پیش رو افزوده است.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در پی اعتصاب خلبان‌های خطوط هوایی اسکاندیناوی (اس‌ای‌اس) این شرکت ۶۵۰ میلیون کرون سوئد (۶۵ میلیون دلار) متضرر شده شده است. اعتصاب خلبانان این شرکت باعث شد تا هزاران پرواز لغو شود که این امر بر صدها هزار مسافر تاثیر گذاشته است.

این خبر را «ریکارد گوستافون» رئیس هیات مدیره خطوط هوایی اسکاندیناوی، امروز -سه‌شنبه- اعلام کرد. 

وی در پیامی که در پایگاه اینترنتی این شرکت منتشر شد، گفت: «اعتصابی که از تاریخ ۲۶ آوریل تا دوم ماه مه صورت گرفت، به لغو حدود چهار هزار پرواز و آوارگی ۳۷۰ هزار مسافر انجامید... مجموع ضرری که شرکت در پی این اعتصاب متحمل شده ۶۵۰ میلیون کرون پیش‌بینی می‌شود که از این میزان ۴۳۰ میلیون کرون مربوط به پنج روز آخر سه‌ماهه دوم سال جاری (میلادی) است.»

به گفته گوستافون ضرر پیش از کسر مالیات شرکت در سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی به یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون کرون سوئد می‌رسد که ۷۳۰ میلیون کرون بیش از زمان مشابه در سال گذشته میلادی است. 

وی در ادامه گفت: «اعتصاب خلبانان باری شد بر چالش‌هایی که این شرکت پیشتر با آن‌ها در بازار رقابتی مواجه بود، از جمله افزایش بهای سوخت جت و تضعیف ارزش کرون سوئد. در حال حاضر در سوئد شاهد کاهش درخواست برای پروازهای داخلی هستیم.»

اعتصاب مذکور از سوی خلبانان و برای افزایش ۱۳ درصدی دستمزدها صورت گرفت.

اعتصاب خلبانان خطوط هوایی اسکاندیناوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر