کد خبر: 767834 A

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین:

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روز گذشته- دوشنبه- تأکید کرد که راهکار مسأله فلسطین،‌ سیاسی است و معامله قرن یا معامله ننگ به جهنم خواهد رفت.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی،‌ «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روز گذشته- دوشنبه- تأکید کرد که گام اول در حل مسأله فلسطین، سیاسی است و معامله قرن یا به اصطلاح معامله ننگ، به جهنم خواهد رفت. 

کاخ سفید بخش نخست طرح پیشنهادی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا را که به اصطلاح برای صلح بین فلسطین و اسرائیل در نظر گرفته شده، در کنفرانس بحرین در اواخر ماه ژوئن مطرح خواهد کرد. 

احتمالا این طرح که ترامپ آن را به معامله قرن توصیف کرده است کشورهای عربی را به سرمایه‌گذاری در کرانه باختری و نوار غزه پیش از حل سیاسی نزاع موجود بین اسرائیل و فلسطین تشویق کند. 

عباس گفت: «هر کس به دنبال حل مسأله فلسطین است، باید از گام سیاسی شروع کند».

وی افزود: «مسأله ما گام به گام پیش می‌رود و به اذن الهی به یک دولت فلسطینی مستقل به پایتختی قدس شریف خواهیم رسید،‌ معامله قرن یا معامله ننگ به اذن خداوند به جهنم خواهد رفت و طرح اقتصادی نیز که در تدارک برگزاری آن در ماه آینده هستند تا ما را با ارائه پولی متوهم کنند، به جهنم خواهد رفت». 

عباس در مراسم جشن تعدادی از مقامات و چهره‌های اقتصادی گفت: «ما حرف خود را زدیم و هر زمانی آن را تکرار می‌کنیم. بیانیه‌های لازم را نیز در این زمینه منتشر کردیم که این نشست و نتایج آن را نخواهیم پذیرفت، چرا که آنها به دنبال فروش اوهامی به ما هستند که هرگز چیزی از آن به ما نخواهد رسید و ما نیازی به حمایت آنها نداریم زیرا به فضل تلاش فرزندان فلسطین قادر هستیم  یک دولت مدرن و متمایز با تمام امتیازها بنا کنیم».

«ابو یوسف» عضو کمیته اجرائی سازمان آزادی بخش فلسطین روز گذشته گفت که عباس خواستار تحرم کنفرانس بحرین خواهد شد.

وی تأکید کرد: «عباس در دونشست عربی- منطقه‌ای که قرار است در عربستان سعودی برگزار شود، سخنرانی خواهد کرد و خواستار عدم مشارکت در کارگاه اقتصادی آمریکا و بحرین در ماه آینده در چارچوب معامله قرن که هدف آن ‌نابودی مسأله فلسطین است، خواهد شد». 

عربستان تا پایان ماه رمضان میزبان دو نشست برای کشورهای عربی و منطقه‌ای در حاشیه چهاردهمین  نشست سازمان همکاری اسلامی خواهد بود.

«محمد اشتیه» نخست‌وزیر فلسطین در جلسه هفتگی دولت در رام الله تأکید کرد که عباس با ارائه سخنرانی موضع فلسطین در قبال حوادث سیاسی منطقه را آشکار خواهد کرد و از اعراب و مسلمانان می‌خواهد که به تعهداتشان در قبال فلسطین پایبند باشند.

اشتیه بر مخالفت دولت با طرح آمریکائی معامله قرن که در پشت صحنه برگزاری کارگاه اقتصادی در پایان ماه آینده قرار دارد، تأکید کرد. 

وی گفت: «این کنفرانس یکی از حلقه‌های معامله قرن است و نخست‌وزیر از این ادعا که کنفرانس مذکور در راستای خدمت به اقتصاد فلسطین است، بسیار ناباورانه تعجب می‌کند حال آنکه عاملان اجرائی این کنفرانس جنگ سیاسی و پولی علیه مردم و نهادهای دولتی راه انداخته‌اند». 

سازمان آزادی بخش فلسطین روز یکشنبه از کشورهایی که تصمیم به شرکت در کنفرانس اقتصادی منامه دارند، خواست تا از تصمیم خود بازگردند.

عربستان و امارات برای شرکت در کنفرانس منامه اعلام آمادگی کرده‌اند اما هنوز نام بسیاری از کشورها و موضع آنها در قبال مشارکت یا عدم مشارکت مشخص نیست. 

 

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین معامله قرن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر